11. místo na Českém poháru ZZP3

8. září 2013 v 20:02 | kajan |  Aywy z Ohromujícího světa
Aywy a já: 11. místo (z 22 závodníků = konec první půlky) na Českém poháru ZZP 3. Vstupní podmínky nebyly nejlepší. Bylo docela vedro. Nastupovala jsem v sobotu jako poslední, čili pachy se nám pěkně rozlezly. Já navíc po strašlivém týdnu (běhání a čekání po nemocnici s Esterkou a z toho plynoucí stres) v dost špatné psychické kondici. A samozřejmě jsem teprve před měsíce složila ZZP2 a začala uvažovat o přípravě na ZZP3. Skončily jsme přesně v půlce, což je vlastně za těchto podmínek, docela prima. Vlevo od nás jsou pejsci, co se jim dařilo lépe, vpravo od nás ti, co se jim dařilo hůře.



Foto © Tonda Jančařík

V prvním terénu jsme ale našly všechny tři nálezy, ale navzdory mé radosti to pan rozhodčí ocenil jen 62 body. Psovod se v terénu mohl pohybovat jen omezeně, bylo nutné psa vysílat. Trenažér byl upraven tak, že pohyb v něm byl velice těžký. Aywy se zamotala do bludiště z palet a v něm chytila pach, chtěla se za ním dostat a zasekla se jako Modroočko v plotě. Chvilku jsem se bála, že celý čas na hledání ztrávíme tím, že se budu slovně ji poradit, jak se má vyprostit (já ji vyprostit nemohla, ptala jsem se, nebylo dovoleno). Nakonec se nějak dostala zpět a pak se z bludiště vymotala. Tam bylo pole palet, poslala jsem ji tam - musela se proměnit na veverku, hrozně se to houpalo a klouzalo jí to (palety ležely na vrch obvykle stěnou, která nebyla plná). Když jsem ji protlačila přes palety, začala značit posed, který tam stál. To se mi nezdálo, tak jsem ji odvolala a poslala do palet z druhé trany, opět zančila posed. Nahlásila jsem to. Byla to výška, ne falešňák, to jsem byla ráda. Pak jsme došly kolečko k místu, kde brala pach z toho bludiště. Běžela přede mnou, musela to mít v hlavě. Začala štěkat a značit, ale nevěděla jsem co. Přede mnou byla nepropustná masa dřeva, palet, dřevěných kostek, pneumatiky aj. Rozhodčí ovšem chtěl, abych mu ukázala, kde je figurant, nestačilo mu, že je před psem. Tak jsem s obavami nahlásila výšku, protože Aywy koukala nahoru. Byla to druhá výška v terénu! Figurant se mi ukázal. Super!! Dodělali jsme povolené kolečko podruhé a Aywy jsem vyslala do rohu, kde ještě nebyla, ohlásila nález štěkáním a já nahlásila s obavami vzorek. Byl tam. Hrozně jsme se obě utavily. Já měla úplně mokré triko i bundu uniformy. Aywy funěla jako lokomotiva. Sirény a oheň nás v tomto terénu nijak nerozhodily. Následovala pouhá půlhodina odpočinku.
Ve druhém terénu hrála rocková hudba, což se ukázalo jako stesující více pro mne, než pro Aywy. Jeden nález - pěkně proveden a oceněn (34 bodů). Žel to byl člověk hluboko pod panely. A cca 15 metrů od nálezu byl k jeho úkrytu vstup, velice pěkně zadělaný, ale Aywy se prsotě k figurantovi chtěla dostat, čili se k síti stále vracela a očima říkala, ať jí otevřu. Hrozně jí to vyrušovalo. A mne taky. Nakonec jsem to probrala s panem rozhodčím, jako, že je tam člověk, ale myslím si, že je to již ten nalezený. To mi odsouhlasil a pochválil. Hledaly jsme dál. Prošly jsme další kus terénu. Aywy to táhlo zase do stanu, čuchala už před tím za ním a pak v něm. A to zopakovala ještě dvakrát. Pak se projevila únava (hlavně moje) a zkrat: nahlásila jsem jako pitomec nedohledaný nález (Aywy hlásila, že je v pachu, ale že nemá, já to nahlásila jako nález) a vylítly jsme "na falešňáku". Druhý den jsem se dozvěděla, že skutečně byla v pachu, ale vzorek byl o kus vedle (příliš velký na to, aby mi to uznali). Já navíc jsem hlásila živého, to mám za to, že jsem ji naučila vzorky hezky vyštěkávat Pokračovat jsme tudíž dále nemohly a kde byla zakopaná poslední osoba, nevím. Následovala opět jen půlhodina odpočinku (nastavená o nevyužitý čas). Poslušnost za 80 bodů, což po těch těžkých terénech hodnotím suprově. Maličko mi zareagovala na střelbu - koukla se na střelce a omylem se vrátila po vedlejší kladině, ne po té své (mají tam dvě vedle sebe ) jinak by to bylo k 90. Celkově to byl těžký závod. Limit zkoušky složil jen jeden tým. Výsledková listina zde. Na Mistrovství ČR se nominovaly týmy, které stejně jako my našly 4 nálezy. A my jsme třetí náhradníci, čili tam se letos velice pravděpodobně nepodíváme. Ale baví nás to, budeme zkoušet štěstí za rok. To taky trochu docvičíme a snad se povede nastoupit ve větší pohodě. Ostatně, na tuto zkoušku jsem se nepřipravovala. Pořád ještě se považujeme spíše za plošný tým, našim cílem byla zkouška ZTV3, která byla žel letos zrušena.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama