Sena

14. června 2013 v 8:52 | kajan |  Kozenky
Kdo má kozy, potřebuje seno. Hodně sena. A na seno stodolu... V květnu a v červnu se náš život obrátil k životu našich babiček... řešíme seno. Je to samozřejmě práce, ale zároveň i jakési uspokojení: jakoby dělání sena a jeho vůně člověku ke štěstí potřebná. Možná i proto se celá řada našich přátel se rozhodla, že je lepší investovat více energie do sekání, než aby seno z jejich pozemků končilo na hnojišti, a rozhodla se nějak zapojit do našeho hospodářství. Jsou úžasní!

Ilona s Radkem přivezli (za dosti deštivého počasí) na vozíku zelenou trávu - posekanou třetinu louky z Krkonoš. Tato akce, byť zcela nekontrolovaná a já bych ji časově naplánovala zcela jinak, kupodivu vyšla, protože se mi povedlo trávu usušit během snad prvních tří dnů v letošním červnu , které nepršelo. Bude to krmení tak na dva či tři týdny. Petr nám dovolil posekat jeho sad a slíbil otočení sena, popř. i jeho uskladnění ve stodole (uvidíme - právě začalo pršet a nemám zprávy, v jaké fázi to je). Nicméně u Petra je plná stodola starého sena a slámy, kterou si můžeme odvážet dle libosti! Ilona se rozhodla usušit seno, které na parcele přiléhající k jejich domu posekala najatá firma. Zavolala majiteli pozemku a získala (prý nadšené) povolení k odvozu veškeré trávy či sena. Trávu usušila na seno a včera večer (po hodnocení ve Vraném) nám ho i pomohla naložit. Jen ho bylo více, než se vešlo do auta, větší půlka právě v kopkách odolává dešti :-(zrovna jsme pro ni chtěli vyrazit a leje... uff...). A od Lucie máme slíbené posekání i usušení sena z jejich zahrady. Jsem zvědavá, kolik ho asi bude a zda to zvládnou navzdory deštivému počasí. Ovšem Lucie je dost schopná organzátorka, čili je toto asi v suchu!
Ukládání sena má ovšem jeden háček: zcela hloupě jsem si naplánovala úklid a reorganizaci stodoly na prázdniny. Jenže se plní novým senem, které se ani nedá ještě krmit. Čili už ji letos neuklidím.... hmm Ester to komentovala tak, že je to prima, že toho musíme o prázdninách uklízet stejně až až (dílna, půda, sklep a garáž). Takže stůl z dětského pokoje v Praze, staré poličky, zbytky dlaždiček a různé další poklady budou očividně zaházené senem další rok. V příštím roce se musí úklid naplánovat na duben/květen - kdy staré seno je z větší části sežráno a nové ještě není...
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama