Výcvik o víkendu

17. března 2013 v 18:28 | kajan |  Tréninkový deníček - výběr
Žel jsme nemohli odjet na Vysočinu na soustředění záchranářů. Proč musíme pracovat i o sobotách? :-(((
Alesoň jsme tedy instantně docházeli na náš skvělý cvičák.
V sobotu se výcvik omezil jen na poslušnost: Aywy, Orfi i Sangie. Každá jen chvilku a dvakrát. Aywy se moc zlepšila v žebříku. Hezky střídá pacičky a neseskakuje. Jen ji vyrušily nějaké dvě "trubky"-zřejmě zájemkyně o výcvik, které na ni normálně na vodítku pustily své dva psy (jeden byl bernský salašnický), když se snažila nastoupit na žebřík zpět. Čili se lekla a odskočila. Chudinka! No ale přežily jsme to (a i ty holky :-), i když jsem měla chuť je roztrhnout ve dví). Když holky pochopily, že o hru s jejich pejskánky právě nestojíme a poodešly, tak se Aywy statečně na žebřík vrátila.
Orfi zlepšila vytrvalost při cvicích - výdrž pracovat bez odměny, tak potřebná na zkoušky. A moc hezky se naučila překážky. Má nádhernou techniku skoku - vůbec se nedotýká překážky "výška" (asi jako můj první pes, který skáče tak, jak se má). Moc jí baví i áčko a tunely.
No a Sanginka! Ta jela! Nejprve mne potěšilo to, že se na cvičák nebála jít - nemusela jsem ji tahat přes branku, nýbrž dobrovolně šla. A to tam bylo hafo psů! Má úplně jiný vztah ke kotci, než Aywy a Orfi - je v něm jako můj jediný pes vlastně ráda. CHodí si do něj odpočinout. Ostatní psi jsou v kotci jako "za trest" a nejraději by v něm nebyli, což občas dají najevo velkým obloukem, kterým se mu vyhýbají. Učili jsme chůzi u nohy - jen chviličku, na pamlsek. S nadšením sebou plácne na lehni. A dostala jsem ji do tunelu (trochu se jí nejprve nechtělo) a ten mi pak začala nabízet. Umí již kladinu u nohy a mírně rozložené áčko. Nemáme zatím problém s pozorností, snad to vydrží. Trochu se bála cizích psů, ale ne moc.
Večer členská schůze - nelze než pochválit. Bylo to příjemné posezení, v teple restaurace, navíc s občerstvením - řízečky a dortíky (díky Pavlo!). Oproti různým dramatům, které jsme prožívali na schůzích v jiných oragnizacích, prostě paráda!! Moc si vážíme toho, že se zde snese přes 60 lidí s různými výcvikovými cíly (klasický výcvik, agility i další) a dokonce si vzájemně pomáhají!
V neděli agility. Orfinka měla tři parkury, z nich dva zaběhla napoprvé bez chyby. U prvního jsem já pilovala otočku. Poslední parkur byl druhý opačným směrem, trochu složité točení, Orfi ho skočila, ale jednu skočku shodila. Od podzima to bylo poprvé, co shodila skočku. No orpavily jsme to a v pohodě. Taky jsme trénovali slalom a zónu na áčku,. Díky nácviku targetů (pravděpodobně proto), pochopila zónu moc dobře a ve volných chvílích pořád odbíhala tna áčko a nabízela "dva na dva na zemi" postoj ačekala na pamlsek. Dali jsme si 4 x slalom z různých směrů, pomalu, nemá to ještě zažité. Jsem s ní moc spokojená.
Sangi i Orfi taky hezky zvládají lítání s smečkou před a po výcviku, což je taková agility specialita. Ovšem, když Verča vypustila na závěr své dvě hnědé novofundlanky, tak se Sangie uklidila na své místo za křeslo. Ale na zavolání přišla a vzala si odměnu (a zase zalezla a pozorovala vystrkujíc hlavu :-). Pak vylezla, ale hrála si jen s Orfi.
Odpoledne rodinná návštěva - švagrová, synovec (1 rok) a tchyně. (Sangie se chovala úplně klidně, příjemně. Dokonce se šla seznamovat se švagrovou tak, že se o ní mírně opřela packami) Dan s Lenkou ji za odměnu vzali s Korálkem na procházku na dlouhé šňůře. Já už neměla sílu.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama