Udělali jsme brynzu

29. března 2013 v 10:34 | kajan |  Kozenky
Dnes jsme vytáhli kozí sýr a zjistili jsme, že jsme - nevíme úplně jak - udělali brynzu. Je vynikající! Takže k večeři budou brynzové halušky. Trochu mi to zvedlo náladu po té, co jsem ráno jukla z okna a viděla nový sníh. (Naštěstí během dne roztává.)

S vyplazeným jazykem

Tonda samozřejmě nepíše postup, jak sýr vyrábí, čili je to pokaždé jisté překvapení. Každý vyrobený sýr měl zatím jinou chuť. Mně chutnají více sýry mazlavé, než tvrdé, ochucené nejlépe česnekem. Ale ta změna chuti je vlastně velice osvěžující.

S vyplazeným jazykem
Co retrospektivně k výrobě napsat? Tentokrát byl sýr dělán déle, než obvykle - dali jsme ho lisovat před odjezdem do Náchoda, o víkendu jsme ho neopečovávali, jako jindy, po návratu slili jednou syrovátku, přes pracovní týdne na něj popravdě trochu zapomněli (bylo toho v práci nějak moc) ... čili byl v syrovátce trochu déle... a je to BRYNZA.

Mrkající

Přemýšlela jsem, že se koz brzy zbavíme, neb je to dost práce a také dochází seno (bylo ho množství na rok, ale je pryč - kozy mají špeky), aj. Ale asi si už neumíme představit život bez sýrů a kefírů a mléka. Čili to budeme muset vykoumat nějak jinak. Dokud bude Ester mít čas a chuť hospodařit, tak to vydržíme.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama