Trénink mezi lidmi

22. března 2013 v 17:33 | kajan |  Tréninkový deníček - výběr
Dne jsem zase vzala Sangie s sebou na seminář, který jsem vedla. Jako demonstraci AAE a hlavně jen proto, aby si zvykala mezi lidmi v cizím prostředí. Byla na stejném místě už podruhé a chovala se jako profík. Dečku už vůbec neřešila, se studentkami se šla mírně kamarádit. Pak si lehla a sladce spala. Jediné, že na začátku udělala v rohu potřebu (byť byla venčená 30 minut před seminářem mohla, ale neudělala).


Pestrou "práci" a socializaci měla ale hlavně a nečekaně Orfi. Tu jsem vzala jako psychickou podporu pro Sangie do auta a také proto, abychom se pak společně vylítaly v lese cestou zpět. Jenže, jak ji viděl pan vrátný, tak se nabídl, že se mi o ni postará, zda by to prý nezvládla ve vrátnice a že by ji tam bylo lépe, než v autě. A vzal svůj čistý kabát s kožíškem a hodil ho v přetopeném místnosti vrátnice na zem, aby si měla kam lehnout.


Orfi se na to samozřejmě koukala dost vykuleně. A já taky. Vždyť Orfi spí doma na dlažkách před ložnicí nebo úplně venku, aby jí nebylo horko v ložnici. Čili moje první reakce byla, že jsem mu řekla, že děkuji, ale že to vůbec nepotřebuji, protože je Orfi na auto zvyklá, cítí se tam dobře a nebude jí tam takové horko...atd., ale pak jsem si vzpomněla na přednášku pana Loučky "Oni pomáhají nám, my pomáháme jim" a pochopila jsem, že pan vrátný zřejmě potřebuje společnost a my mu můžeme pomoci tím, že budeme ochotni pomoc přijmout. A tak Orfi strávila celý tříhodinový seminář ve vrátnici s panem vrátným (s jednou pauzou na pohalzení a vyvenčení). Rozdělil se s ní o svačinu, dal jí misku s vodou, povídal si s ní a ten kabát pod ni podkládal všude, kam se hnula. Nakonec mám pocit, že se to Orfi docela líbilo (hlavně ta svačina, samozřejmě). Byla to pro ni velká zkušenost. A pan vrátný vypadal taky hodně potěšeně! A prý se už na nás těší příště.
No není to báječné nechat si pomáhat!

S vyplazeným jazykem

A pak jsme na procházce potkali sedmiletou Kristýnku a ta házela Orfi klacík a Orfi jí ho nosila msíto, aby si hrála se psy. To bylo poprvé, kdy si Orfi hrála s někým cizím s takovou chutí! Třeba z ní ještě bude záchranář se zájmem o jiné lidi!
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama