Ráno u misky

14. března 2013 v 19:42 | kajan |  KYNOLOGICKÉ TEXTY A ESEJE
Včera venku mrzlo a v přípravně psího žrádla byla zima. Maso nerozmrzlo a pejsci tedy dostali místo masíčka ve stylu BARF granule. A tak to začalo, protože jedna miska do rána v kuchyni zbyla.
První přišla k misce Sangie. Koukla se do ní, pomalu a s očividnou nechutí si vzala jednu granulku, to chvilku chroupala a pak vyplivla. No hladová tedy nebyla!
Já snídala, Sangie ležela pod lavicí u mne, když tu se do kuchyně přiloudala Bessi. Jakmile uviděla misku, tak se na ni vrhla a začala s chutí chroupat (očividně jí Tonda ráno zapomněl dát dávku). Sangie se zvedla, došla k msice a stála. Bessi přestala žrát, odvrátila hlavu, ale nohama ani nepohnula. Sangie začaal žrát, ale stále dělala tělem Bessince prostor. Bessi ale nesebrala odvahu, aby si dala s ní. Sangie s granulkou v hubě poodešla kousek od misky. Bessi se ani nehla a ani si nezobla. Jen stála. Sangie se k misce vracela, dělala prostor Bessince, odcházela a zase se vracela. Najednou dostala hlad nebo co, mrška. Bessi to přestalo bavit a odešla.
Pak přišla do kuchyně Orfi. Jakmile viděla misku a Sangie, přišla blíž. Sangie mírně zavrčela a Orfi hned zase odešla. Sangie pomalu chroupala granule.
Nakonec přišla do kuchyně Aywy a Sangie se okamžitě od misky stáhla. Aywy žrala, až jí naskakovaly boule za ušima. Odešla jsem z kuchyně za prací se Sangie v patách. Z haly jsem viděla, že se na misku vrhla Orfi a velice svižně od ní Aywy vyhnala.
Tak mi řekněte, kdo to u nás šéfuje?
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama