Nemůžeme se dočkat jara

27. února 2013 v 22:17 | kajan |  ZAHRADA
Složily jsme s Aywy lavinové speciální zkoušky a už nechci sníh ani vidět. Sice ho letos moc nebylo, ale stejně. Už se těším na jaro. Všude kolem nás se to na jaro chystá. Za krátko budu moci vystrčit králíky z prádelny (už se těšíme až se to tam uvolní), přesunout kytky do oken a začít pracovat na plotu kolem jezírka (jak je bahno, půjde dobře zakopávat) a možná i nějakém větším, kterým bychom vymezili drůbeži trochu méně prostoru. Slepičky začínají býti totiž dost oprsklé. Občas se nějaká hybridka pokouší nastartovat auto (proč jinak by seděla za volantem, že :-). Ale máme je rádi - a hlavně jejich vajíčka. Jsou nádherně bílá a stále větší a větší. Dnes bylo jedno velikosti takřka pštrosí. Máme celkem 6 až 10 vajíček denně! Začínáme střádat vajíčka antverpských vousáčů, Dan domluvil jejich vylíhnutí u známého v líhni. Za měsíc by tady mohlo být nějaké to kuřátko! A holoubátko a třeba i kachňátko - uvidíme. Možná už zítra na zahradě budu něco málo moci udělat (kromě obvyklé údržby, samozřejmě).
Začínám i zapisovat, co vše nás v létě čeká. Po dvou letech rekonstrukcí bude toto léto snad pohodovější a klidnější (sice mne pravděpodobně čeká rekonstrukce v práci, ale na to raději nemyslím).
Super je, že nám vydrželo dřevo, tedy parkety, které jsme vloni poměrně levně koupili a během dvou týdnů naložili, vyložili a odnosili do sklepa. Čili jsme letos měli topení dřevem relativně levné. V létě a na podzim nás čeká řezání toho, co nám schne za domem. A stavění další skalky. A sázení dalšího živého plotu. A návštěva švagrové a synovečků z Belgie. Jú, už aby to bylo.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama