Únor 2013

Bessi poprvé na agility

3. února 2013 v 16:04 | kajan |  Tréninkový deníček - výběr
Dnes byla Bessinka poprvé na agility tréninku. Úkoly - samozřejmě velice jednoduché - plnila s velkým drivem.

Je tak chytrá! A je legrační, jak dokáže předvídat, co po ní Tonda vlastně chce. Dělá to dříve, než jí dá pokyn. Dělá to, i když jí Tonda dá pokyn pozdě atd. Bessi se nebojí překážek - proběhla bez nácviku a držení jakýkoli tunel. I ten zatočený do esíčka.

Taky pro ni byl docela zážitek proběhat se (před a po cvičení) s velkou agility smečkou. Zpočátku s tím měla trochu problém, bála se a myslela si, že se bude muset bránit. Zrovna, když se na nějakého velkého labrodora začala cenit, přiběhla k nim Orfinka a zadnicí Bessinku oddělila ji od labradora. A pak jí ukázala, že je možné si s ním krásně pohrát, já ty packou, ty mně packou a proběhneme se spolu. Toto Orfi ještě dvakrát zopakovala ... a pak se Bessi úplně zklidnila a i ona si začala hrát - běhat s ostatními psy bez zubení a stresíků.

Sangie (byť nebyla na agility, kvůli věku) se do smečky přidala taky, zpočátku s měla hrůzu, ale jen chvilku, postupně roztávala a začalo se jí to líbit. Na konci už tedy zase ne, byla ospalá. V každé pauze jsem ji vytahovala a cvičili jsme.

Orfi - černé štěstí

2. února 2013 v 23:37 | kajan |  Orfi - jak rostu a tréninkový deníček
Orfi je u nás tak nějak navíc...toto plemeno jsem nikdy nechtěla...ona si vybrala mne, ne já jí... a tak... Ale, jak jde čas, tak zjišťuji takovou zajímavou věc - Orfi je pro mne srdcová záležitost. Je to nejvíce přátelský pes, kterého jsem kdy měla. Teď je asi tím hlavním psem, který ovlivňuje dění u nás doma. Aywy už nikdo ze psů nebere vážně (a ona z toho mívá deprese), ale Orfi je takový vůdce. Vůdce - nevůdce. Mírotvorce. Každému ráda ustoupí a zároveň ale vždy dosáhne svého. Po dobrém! Spousty hodin tráví tím, že se věnuje štěňatům - učí je tahat se o předměty a spoustu dalších dovedností. Je na ně tak hodná. Je tak trpělivá,. A zároveň je vychovává, povzbuzuje a vybízí k aktivitě.


Jakmile se ale objevím já, tak všeho nechá a letí za mnou. Není nic, co by jí snad přišlo lepší, než být se mnou.
Na to, že jako štěně měla útočnou stresovou reakci, je neuvěřitelně v pohodě. Přátelská k lidem i ke psům. Ovšem zároveň vím, že kdyby nás někdo ohrožoval, bojovala by za nás.

Orfi zvládne každou návštěvu se psem - cizí psy přijímá velice laskavě a bez zaváhání, a to i na našem pozemku. Nelze vůbec vypovědět tu pohodu, kterou do smečky Orfinka přináší.

Sangie si dost hlídá kosti a hračky a všechno. Aywy se na ni cení a vzniká konflikt, který Aywy vždy prohraje, neb je Sangie docela sebevědomá a Aywy není zlá, jen cení zuby. Orfi stejnou situaci řeší zcela jinak, pomalu, pomaličku se přibližuje, začne Sangie olizovat, leží při tom na boku, a po chvilce vidím, že má onen "vzácný" předmět. Ale za krátko Sangince donese nějaký jiný předmět nebo ten samý... Docílí svého, bez cenění zubů, laskavě a strategicky a pak zase štěněti dá....

Sangie (3,5 měsíců) na cvičáku

2. února 2013 v 18:33 | kajan |  Kanaanka Sangie
Dnes jsme byli se Sangie na cvičáku. Sice kameraman dlouho nevydržel spolupracovat, ale i tak máme kraťoučké video. Mým cílem bylo, aby v rušném prostředí udržela zájem o mne a také navazovala oční kontakt. To se povedlo!

Některé cvíky umí dělat přesněji, ale takový už je život - když byla přesnější, nikdo netočil :-(.

Návštěva Beníčka

1. února 2013 v 14:16 | kajan |  Vrh B BOC Storytelling - deníček
Dnes nás navštívil Beníček (Ben Koralan Storytelling) - je z něj krásný veliký pes s nádhernou srstí a mohutnou hlavou. Září milou a mazlivou povahou.