Legrační dopoledne, výcvik odpoledne

19. ledna 2013 v 21:54 | kajan |  Tréninkový deníček - výběr
Dnes dopoledne byla pohoda a legrace. Ranní procházka s Aywy a Sangie po lese. Orfi odpočívala před cvičákem. Pak jsem ji na chvilku vypustila na zahradu a z okna jsem viděla, jak se úžasně baví s Korálkem. Korálek si lehl na záda, všechny čtyři nahoru, a Orfi ho tahala po zahradě po zmrzlém sněhu jako boby. Opakovaně. Málem jsme se s Danem potrhali smíchy za kuchyňským oknem.

Pak, když jsem pracovala u počítače, přišel Kuba s otázkou: "Mami, hádej, kdo poslouchá teď Harryho Pottera? Kočka!" Ano, Šedivka si zapla poslouchání na notebooku a pak si vedle něj sedla na židli a zřejmě poslouchala.

Odpoledne cvičák. Docela jsem se zapotila. To mám za to, že mám tolik psů. Nejdřív s Orfi poslušnost - chvíli řadovka s novými členy, pak i samy. Zapracovala jsem totiž přes zimu na výdrži a soustředění a přesnosti chůzi u nohy. Myslím, že teď sklízím ovoce. Hodně se zlepšila! A ta výdrž je skutečně lepší. Pak jsem odvedla Orfi domů do tepla a z domova šup na plac s Aywy a Sangie. Pak obě holky domů do tepla a šup s Orfi na obrany. Po dvou kolech obran jsem ještě vytáhla Bessi (Tonda stále leží), aby se vůbec dostala ven. Prošla jsem se s ní po place a učila ji soustředění se. Moc hezky reaguje na míček. Hůře na pamlsky - musí se trochu nutit, aby je při práci žrala. Po návratu s Bessinkou jsem ještě šla s Aywy na C-vzorky ve sněhu (založila jsem jí je dopoledne na zahradě).

Sangie byla poprvé na cvičáku. Tak jsem ji jen ukázala lidem a trochu jsme se prošly po place. Při vstupu byla maličko nervozní, tolik pachů, ale na nikoho se nezubila. Zpočátku se trochu choulila ke mně či k Danovi, ale ke každé ruce, která se k ní napřáhla, si po chvilce zvědavě čuchla. Leckdo si ji pohladil, vše OK. Nejdřív jsem pořádně provětrala Aywy - chůze u nohy, plazení, polohy na dálku a různé prvky dogdancingu. Aywy byla nadšená, jako vždy, když nějaké štěně čeká, až na něj přijde řada :-). Pak jsem na chviličku vzala na plac i Sangie. Potěšilo mne, že se - byť ve stresujícím prostředí - dokázala soustředit na práci: nabízela sezení a ležení - vzorně se snažila a koukala do očí, hezky si mne sledovala a předsedala si na povel "ke mně". Úplně jak ovčák, ne jako primitiv!
Orfi byla po dlouhé pauze (zraněná noha a pak svátky a indispozice figuranta) na obranách. Nic nezapomněla, naopak. Velký drive (skoro jako Baffi, která byla dnes na obranách poprvé a hrozně se jí to líbilo :-)). Na závěr druhého kola si Orfi dvakrát kousla do klínu s rozběhem na volno, pokaždé s dobrým zákusem. A úplně poprvé si klínek hrdě nosila ještě dlouho po odchodu z placu. Jsem ráda, že se jí náš figurant Petr věnuje tak profesionálně. Je vidět, že to směřuje k určitému cíly.

Aywy na zahradě hezky našla a vyštěkala tři C-vzorky. Moc jí to bavilo. Jsem ráda, že už má packu v pořádku a můžeme zase dělat (jen má asi 2 kg navíc :-((.

I když jsem se už převlékla a začala pracovat na druhých úpravách Tondova textu, díky nečekané návštěvě našeho kamaráda čekala na mne a Orfi a Aywy další procházka. Doprovodily jsme ho velkou oklikou na nádraží. Orfi byla řádně ostražitá, když kolem nás procházejí přiopilí cizinci (asi z Ukrajiny), ale neútočila, jen byla ve střehu. S ní se po tmě opilců nemusím bát. A zároveň se nemusím bát, že by omylem někoho štípla. Má to v hlavě hezky srovnané.

Sangii navzdory všemu večer asi hodinu strašně řádí. Mimo jiné se docela tahá o plyšáka (má výborný zákus) a také mi ho nosila! Jenže je hodně submisivní. Vždy, když si uvědomí, že se s ní tahám já, tak se snaží lehat břichem vzhůru - jakoby se hroutila z toho, že mi odporuje. Povzbuzuji jí a chválím, intervaly tahání budu prodlužovat. A také se třikrát vyčurala doma - nikdy tolikrát doma nečurala, asi mi trochu nastydla. Budu jí muset zítra držet více v teple.

Díky psiskům jsem byla dnes asi pět hodin venku na ledovém vzduchu. A díky kozám a slepicím ještě jednu navrch. Určitě bych se bez našich zvířátek z tepla domova dnes sama a "dobrovolně" ani nevyhrabala. A jak to bylo hezké!
Ester a Dan se svými psy byli také venku, většinu času se mnou. Oba moc šikovní a úspěšní. Baffi byla poprvé na obranách - a super! Nedivila bych se, kdyby s ní Ester šla za dva roky na ZVV1.


 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama