Zima je tady

8. prosince 2012 v 13:41 | kajan |  Jiná zvířátka
Tak začaly mrazy. Není divu, je prosinec. Ale také to není nijak příjemné. Bojíme se o zvířátka, byť jsou opatřená ubikacemi. Kozenky mají zateplený domeček, slepice zateplený kurník.

I králíci dostali nové velké králíkárny. Jenže - se ukázalo, že to není jen zlepšení. Koza Betka a psi se naučili králíkárnu otevírat a žrát z ní seno (Betka) nebo si zahrát na honěnou s králíky (psi). Jedna králice je hodně ochočená, přišla na zavolání. Šoupla jsem ji i s novou králíkárnou do prádelny, kde jsou teploty nad nulou. Dopřávám jí luxus, protože je (snad) březí. Druhá králice se zabydlela ve stodole pod senem. Už ji nemůžu více než týden chytit. Ale má to tam také moc pěkné. Třetí králík, samec, odnesl tu hru na honěnou (někdo - asi Orfi na něj hňápl a bylo to). Naučila jsem se stahovat a vydělávat kůži. Povedlo se, tak alespoň nějaký užitek, když se to tak zvrtlo.

Všechna koťátka jsou pryč - v nových domovech... mají se dobře. Zase bylo více zájemců, než koťat.

A zmizela také jedna slepička hybridka. Už chybí druhý den. Nenašla jsem jí a ani pírko z ní. Obávám se, že přeletěla plot a sousedův pes... a to mají zastřihnutá křídla.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama