Miminka strakáčů

23. prosince 2012 v 20:45 | kajan |  Králíci
Dnes jsem našla ve výběhu králíkárně u papírové strakandy mrtvé miminko - krásně zbarveného strakáče. Dostala jsem depresi... další vrh - další neúspěch?! A to jsem králíkárny na zimu dala do prádelny, aby mohly odchovat mimiky v teple. To jsem si zadělala prádelnu, že se v ní takřka nedá chodit, pro nic za nic?! To bude muset králice s PP na pekáč?


Ale pak jsem odkryla víko kotce a našla hnízdo s přinejmenším jedním strakáčkem živým. Naděje!! Snad. Raději jsem rychle střechu zase zavřela, počkám, až povyrostou. Oběma králicím (každá je ve své králíkárně) jsem naložila vrchovaně zrní, granulí, mrkve, natě petržele a zelí. Spokojeně si chroupají ...

dddddddddddddddddddddddd
28.12.2012 jsou miminka stále v hnízdě. Hýbají se, občas jsou i slyšet. Moc je nerušíme. Stále jsme vyděšeni z minulé zkušensoti, kdy byl celý vrh, hned jak jsem ho našla, vyhrabaný. Určitě je jich více, jedno určitě celé černé (kominíček), další určitě strakáč. Maminku krmíme ostošest. A moc se jí to líbí.

ppppppppppppppppppppppppppppppp

V dubnu jsou králíčci všichni živí a zdraví. Kominíci jsou oba kluci a budou brzo "na pekáč". Začátkem dubna byli přemístěni do venkovní králíkárny (v noci jsou stále mrazy, ale zvládají dobře). Strakáči jsou kluk a holka, oba nechávám do chovu. Dosud jsou s maminkou v prádelně. Chci je dát ven až bude v noci nad nulou. Nebo až se přesvědčím, že kominíci to venku přežili bez potíží. Byli již naočkování proti moru a myxomatóze.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama