Listopad 2012

Monty a Any uchovněni!

25. listopadu 2012 v 21:18 | kajan |  Vrh A BOC Storytelling - deníček
dnes byli Monty (Abraham) a Any z vrhu A Storytelling na bonitaci a byli uchovněni. Pokračovatelé rodu tedy budou! Máme radost společně i s jejich páníčky. Gratulujeme jim a také děkujeme za skvělou reprezentaci!

Pomněnka

17. listopadu 2012 v 20:28 | kajan |  Naše kočky
Pomněka je modrá želvovinová dlouhosrstá kočička. Je to potomek Eda a Šedivky. Ester si ji nechala namísto Iliji. Pomněnka je hadrová a vláčná, ráda se mazlí, celkem s kýmkoli. Je moc úžasná. A máme ji moc rádi.


Jahodníky

17. listopadu 2012 v 10:06 | kajan |  Produkty a ostatní
Nabízím cca 30 kusů hezky zakořeněných odnoží jahodníku. Dobře se nám jahody rozrostly. Tolik jich nepotřebujeme. Výměnou za něco na zub pro kozy či slepice.

Kozí mléko, kozí kefír

17. listopadu 2012 v 10:04 | kajan |  Produkty a ostatní
Po domluvě nabízíme kozí mléko či kozí kefír. V maximálním množství 1/4 či 1/2 litru / den. Je výtečné! Výměna za pečivo apod.

Psí lazaret

17. listopadu 2012 v 9:54 | kajan |  Tréninkový deníček - výběr
Mám pocit, že máme doma psí lazaret. Orfi má nemocnou tlapku - hojí se sice dobře, ale pomalu a stále vyžaduje péči. Bessi a Baffi mají kašel. Není jim nijak zle, jen občas kašlou (či spíše kašlaly), ale mají stále klidový režim. Aywy, Orfi i Mia hárají, čili je nutné zavírat a utěšovat Korálka. No nádhera! Úplný psí lazaret. Výcvik omezen na minimum.

Když pes kašle

12. listopadu 2012 v 19:54 | kajan
Tento podzim vypukla mezi pejsky, hlavně mladšími epidemie psinkového (alias psího či kotcového) kašle. I naše holky ho mají. A Jessík (pravděpodobný budoucí ženich Aničky), Chicco, a další z našich známých. Onemocnění se projevuje chrochtáním a vyplivováním hlenu, několikrát denně.

Posílám Vám pár rad, jak na to, kdyby Vás to potkalo.

Onemocnění je virového původu, čili není nutné hned za veterinářem (nejsou na něj léky, antibiotika jsou jen ochranou před druhotnou infekcí a není nutné je nasazovat hned první dny, dejte prostor imunitě). Za veterinářem bych jela jen, kdyby se déle než týden stav nezlepšil. Nebo kdyby došlo k výraznému zhoršení, pes by nežral, nechtěl by z pelíšku, apod.

Jak doma léčit? Dejte pejskovi klid, i když nechce, na vycházku jen na vyvenčení, udržujte ho v teple, ve stálé teplotě, bez průvanu. Zvyšte mu krmnou dávku, do masa nastrouhejte jablka, mrkve ve větším množství (vitamin C). Dobré je dostat do psa více tekutin (např. vývar či polévka, ideálně průduškový čaj). Z léků je nejlepší mucosolvan (sirup nebo prášky) v dávce podle váhy jako pro lidi a jitrocelový či diviznový sirup.

Pokud je váš pejsek zdravý, jsem moc ráda a držím palce, aby to vydrželo. V těchto dnech je rozumnější se vyhýbat místům, kde je více psů (cvičáky). Je to vysoce nakažlivé. Psi jsou infekční cca 14 dnů. Léky a sirupy je vhodné mít doma - pro všechny případy.

Chicco je nemocný

8. listopadu 2012 v 17:27 | kajan |  Vrh B BOC Storytelling - deníček
Dnes přišla zpráva od Budějic, že náš Chicco byl dost marod - nějaká horší forma kotcového/psinkového kašle či podezdření na tetanus... bylo mu dost ouvej. Dnes je díky pečlivé péči majitelů již z problémů venku. Doufejme, že příště bude lépe.


Z fotky je patrné, že má rypák stejně dlouhý, jako naše dvě holky. Jsou to teď nohatí a nosatí mládežníci.


Mléko a kefír

8. listopadu 2012 v 9:38 | kajan |  Kozenky
Každý den dojíme cca litr mléka - půl ráno a půl večer. Naučila jsem se dojit oběma rukama najednou, čili se akce zrychlila. Také se Bětce dělá více mléka. Mléko se v ledničce hromadí, děláme lahodný kefír, zkoušíme dávat našlehané kozí mléko do kafe (výtečné) aj. experimenty.
Již druhý týden čekáme na siřidlo, byť v internetovém obchodě ho inzerovali do tří dnů. Hm..

Koťátka řádí

6. listopadu 2012 v 14:54 | kajan |  Odchovy koťátek
Koťátka již jsou v nových domovech!
Naše podzimní koťátka šediváčků úžasně vyrostla a strašlivě řádí. Vzhledem k počasí jsou spíše kočičkami vnitřními. Jsou nádherná a jsou naprosto všude! Zatím máme zadaného jen kocourka Bonifáce a modrou kočičku (ta jde k jarnímu nevlastnímu bratříčkovi). Žel nestíhám fotit a když už nafotím, tak se mi rozbije drátek v čtečce, čili nemohu fotky stáhnout.

Za to ale stíhám drbat a mzalit a muchlovat. Jak už to bývá, jedno kotě si mne zamilovalo, je to kocourek, hodně bílý, ale ne nejvíce. Stále mne hledá, leze za mnou do patra a do koupelny a chce se muchlovat. To bude velký mazel a kamarád po tatínkovi.

Kočka Šedivka koťátka hezky hlídá. Ale jejich sestřička Pomněnka to je neuvěřitelné, dělá jim chůvu - spí s nimi stočená před kamny, olizuje se s nimi vzájemně, hraje si s nimi a prostě: velká komunikace, láska a souznění. Kdo to vymyslel, že kočky jsou individualisti? Naše tedy ne. Jejich sociální život je tak pestrý - máma, táta, sestra a smečka psů.

Šedivka je přesně rozpoznává a přesně ví, kterého má s klidem ke koťatům pustit (Mia, Koral, Orfi), ne kterého má prskat a odhánět od koťat (Baffi a Bessi) a kterým má ustoupit (Aywy). Samozřejmě, že Aywy koťatům nic neudělá, ale taky na sebe nenechá kočku prskat a taky si brán í naše dvě mladé borderky - vlastní štěňata před přílišnou agresivitou kočky. No prostě v naší kuchyni a v hale je dost živo :-).

Vzhledem k tomu, že jedeme pracovně na Kypr a o děti a dům se bude starat babička, půjdou první koťátka do rodin o týden dříve, již kolem 22.11., aby toho na babičku nebylo moc. Čili musím ty fotky okamžitě stáhnout a koťátka co nejrychleji inzerovat.

Koťátka jsou odčervovaná Blanminth pastou pro kočky, žerou ráno granule Whiskas- pro koťata, přes den dostávají kozí mléko či kefír a večer maso hovězí, rybí či drůbeží s mrkví, vločkami aj. Občas vajíčko. Zatím je maminka ještě neučí lovit, to asi přijde každým dnem.

Koťátka již jsou v nových domovech!

Narození prvních strakáčů!

6. listopadu 2012 v 14:43 | kajan |  Králíci
Dnes jsem při ranním krmení našla u ramlice mláďata - po zvuku. Zatím jsem na ně mrkla jen z dálky a opatrně, ale je jich alespoň pět, spíš více, a jsou mezi nimi určitě i strakáči. Jsou to naši první králíčci, máme radost! A trochu i starost, aby měli vše, co budou potřebovat (listopad).

---
Radost ze strakáčků trvala jen krátce. Druhý den je králice roztahala po kotci. Všichni mrtví, bez známky po kousnutí. Ale asi je zabila máma. Bylo jich šest - pět strakáčů (z toho čtyři suprově zbarvení) a jeden koniník. Je mi z toho smutno. Důvody nezřejmé. Správně bychom měli králici za pár týdnů přemístit na pekáč. Hmm to asi nedokážeme, když je to papírová, ale je ještě šance, že někdy mladé odchová. Bojím se, že moc ne.

Koral - FPR1

3. listopadu 2012 v 18:20 | kajan |  Koral - velký přítel
Dnes "udělal" Koral zkoušku FPR1. Horší začátek (vyčural se na stopě), ale pak moc pěkná práce. Jeden lom maličko přešel a vrátil se. Celkem 87 bodů. Tak jsme se radovali... ale ne dlouho. Zkouška mu zapsána nebyla, protože nemá BH, a to je dnes (prý už dva roky) podmínkou ke skládání zkoušky stopařské.

No, já to před týdnem na internetu ve zkušebáku u stopařských zkoušek nenašla (Dan se mne ptal). A ani naše výcvikářka ne (té jsem se zase ptala já). Pověděla nám to až paní rozhodčí, ovšem až po vypracované stopě....takže totální smůla.

Nejdřív Orfina packa, pak zpackaná zkouška... vždyť jsem mohla jít s Aywy (bylo jen jedno místo, které jsem přenechala Danovi). Nebo mohl jít Dan na to BH... nebo jsme mohli prostě jen pracovat na zahradě...

Chudák Dan má takovou smůlu na zkoušky. Jen jednu složil v pohodě. Druhá byla na doraz, ale udělali ji. Na třetí mu udělal jeden blvbec naschvál (a kvůli tomu Dan s Korem vyletěli), na čtvrté pes nepracoval kvůli tomu naschválu... no a teď, když jsme ho z toho dostali, přijde zážitek v podobě "udělal / ale vlastně neudělal". A to byl Dan celý týden nervózní jako pes, od pátečního oběda prý nejedl ... jsem zvědavá, zda ještě někdy na nějakou zkoušku půjde... a přitom je Koral tak šikovný pes.

No nic, jsou horší věci, než nepovedená zkouška. Ale zamrzí to, ne že ne, hlavně kvůli Danovi, který překonal nechuť skládat zkoušky a ....