Orfi se zranila

27. října 2012 v 21:44 | kajan |  Orfi - jak rostu a tréninkový deníček
Dnes jsme kvůli počasí a mé únavě vynechaly cvičák. Což se skutečně nevyplatilo. Při odpoledním vypuštění na zahradu se Orfi vážně zranila - rozřízla si polštářek levé zadní nohy - do hlouby. Naštěstí jsem ji cca po hodině šla na zahradu vyzvednout. Krve doma náhle takové množtví...než jsem přišla na to, že krvácí ona a odkud.... náhlá reorganizace - Dan odvolán ze cvičáku, kde figuroval, aby pohlídal Kubu a ostatní psy. Ester se mnou ve strašlivém marastu autem na kliniku. I když jsem packu provizorně zavázala, zůstávala za námi krvavá stopa.
Orfi byla na stole úplně vzorným pacientem - ležela a nechala se ošetřovat. Zavrhla jsem šití, nechala jen vyčistit. Kapalný dusík paní doktorka asi nepoužívá, divila jsem, když jsem se na něj ptala. Čili jen opakované vymytí roztokem betadiny a vysušení, zavázání, několik injekcí a skvělý límec.

Bezmála 2000,- Zítra kontrola - převaz a injekce antibiotik. Samozřejmě klidový režim, co nejméně chodit, a to na několik týdnů. Kdy půjdeme na agility, těžko říci. Záchranářský trénink taky v háji. No smůla. Nejhorší je, že ani nevím, o co se jí to stalo. Zahradu jsem považovala za bezpečnou. Jediné, že máme hřebíky v hromadě dřeva u kozy, kde Tonda řeže, ale tohle není rána od hřebíku. Takže teď nemůžeme považovat zahradu za bezpečnou a musíme hlídat i ostatní. Asi tomu taky napomohl první sníh - zakryl vše, i hrany atd.
-------
Pokračování - nedělní převaz, další antibiotika. Roztokem betadiny musím ve dne každé 2 h vymývat ránu. Udržovat v čistotě, suchu, na venčení botičku... na kontrolu ve středu či v pátek. dalších Kč 1000,- :-(
Orfi je nešťastná, že nemá pohyb a že ji hlídám. Nohu bysi nejraději lízala, což má přísně zakázané. Nevím proč, když mají psíá sliny léčit. Ale raději to budeme dodržovat, je to na špatném místě...
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama