Očkování, čipování, kontrola vrhu BOC

26. července 2012 v 18:09 | kajan |  Vrh B BOC Storytelling - deníček
Dnes jsme podnikli poněkud strastiplnou cestu do Prahy k veterináři. Do Prahy proto, že jsme se po různých zkušenostech tady v okolí pokorně vrátili na naší kliniku Sokolniky na Praze 8 (s konstatováním, že všude to není jako tady a že tady je to prostě super - péče, komunikace, ceny - vždy jsme byli spokojení, což se tedy po okolí Lysé nevyvedlo).
A strastiplnou proto, že jsme vyjeli o tři hodinky dřív, abychom se rozloučili s naší milou švagrovou Ajou a její rodinou - vracejí se do Holandska. Štěňátka jsme naložili do auta do dvou velkých přepravek, maminku Aywynku taky, aby je psychicky podporovala. Zaparkovali jsme ve stínu před restaurací, štěňátka byla vyběhaná (vstávala jsem v 5.30 a honila se s nimi až do odjezdu v 10.40 po zahradě, napapaná, vše by mělo být v pohodě, jenže nebylo. Jak nejsou zvyklá na zavírání, tak skoro celou dobu našeho rozlučkového oběda zoufale vyla (tedy ne všechna - střídali se Brundibár, Babú a Baffi :-). Trochu nečekaně, protože doma kolem oběda spí jako, když je do vody hodí, a to několik hodin. No, v přepravce štěňata nespala!! Rozhodně ne všechna. A jedno jediné vyjící štěně stačí, aby okolojdoucí zbystřili a snažili se je zachraňovat, volat ochránce zvířat či to různě komentovat. Když konečně postupně usnuli i ti tři vyjící hysterky, tak jsme popojeli před cukrárnu a začalo to nanovo. No zážiteček za všechny prachy. Ale jsme rádi, že jsme se s Ajinou rodinkou viděli, teď se dlouho příležitost nenaskytne, zítra odlétají. Alespoň jsme poznali další stránku povah našich miláčků. Bim Pete či Bessi a další ohodnotili situaci a dali si šlofíčka a jiní .... (doufám, že to hysterčení v autě Baffi přejde!)
U veterináře jsme zjistili, že není úplně snadné dostat osm štěňat do ordinace v patře :-). Museli jsme na to být tři - jeden hlídal v autě, jeden nahoře v ordinaci, třetí nosil (a šel schody čtyřikrát). Veterináři naštěstí byli zkušení a přišli na naše mimísky hned dva, takže to šlo relativně rychle. Ale i tak jsme v ordinaci byli bezmála dvě hodiny - kontrola, čipování, očkování všech zabralo hodinku a papírování skoro celou další...
Tonda si skoro celou dobu držel Bessinku. Moc jim to slušelo! (Esterka chudák zůstala doma a přejímala maso, jinak to nešlo, neměli bychom čím krmit, ael Baffinku si užije i tak).
No a co je hlavní: štěňata jsou zdravá, pěkná, váhově vyrovnaná, žádné není nijak zvlášť menší, žádná kýla, nůžkový skus, plnochrupost. Všechna jsou očipovaná, naočkovaná a mají Europas a jsou zaregistrovaná v registru (zatím na mé jméno). Varlátka měl dnes hmatné obě dobře jen Bim Pete, ostatní kluci měli hmatné jedno... řeklo by se "nic moc", ale před týdnem jsme s Janou M. od Arčího nahmatali všem klukům všechna varlátka.. hmam - složité ústrojí - snad jsou tedy kuličky "na cestě". Klukům je právě šest týdnů, čili je ještě trochu času.
Váhy (6 týdnů - všichni mají více, než 10 x porodní váhu):
Ben Koralan 3,90 kg
Bim Pete 3,60 kg
Brundibár 3,60 kg
Buratti Baryk 3,90 kg
Blessed Baffi 3,50 kg
Blessed Bessi 3,50 kg
Brendy Berta Dora 3,45 kg
Búba Babú 3,50 kg

V pondělí je naposledy u nás odčervíme a v pátek první dvě (Brundibár a Berta Dora) půjdou do nových domovů.

Volní jsou tři kluci (Ben Koralan, Bim Pete, Buratti Baryk).
Jeden z nich bude pravděpodobně vybrán a umístěn do předvýchovy jako pes asistenční nebo vodící pro Pes pro Tebe. Schůzku máme první týden v srpnu, tak uvidíme, jak se dohodneme. Zájem Jitky Lebedové mne moc těší (jde po pracovitosti, kterou čeká, že by mohl pejsek zdědit po linii od Aywy, zná dobře jejího brášku Arčího), uvidíme, jak se jí bude vybraný pejsek líbit (zatím to vidím buď Ben Koralana nebo - méně - Bima Peta). Třeba na to ale jsou moc divocí :-))
 


Komentáře

1 evening dresses evening dresses | E-mail | Web | 23. října 2012 v 9:16 | Reagovat

Q. What did the the tie say to the hat?
http://www.yeardress.org/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama