Návštěvy, návštěvy

2. července 2012 v 19:11 | kajan |  Vrh B BOC Storytelling - deníček
Za štěňátky proudí návštěvy. Hlavně samozřejmě jejich budoucí lidé. Ale i různí další "zvědavci" a přátelé. Je to frmol.

A stále více práce s vytíráním a přípravou potravy.

Štěňátka číňánků se divoce honí po zahradě. Stále se láskyplně kočkují se dvěma zbylými koťaty. Mezi sebou se občas poškorpí "doopravdy". Vrčení a štěkání již na denním pořádku. Dvojice maličko méně odvážných byla se mnou na cvičáku - na předprázdninovém posezení. byli jsme na kontrole vrhu. Angela dopadla dobře - jako jediná nebyla označena za zrůdičku (holt holka :-). Azor Zorro má obě varlátka, ale neměl v době kontroly prořezané všechny řezáky. Oběma naháčkům 1-2 varlata jsou ještě před šourkem, ale hmatná (tak snad) a chybí jim některé první zoubky (řezáky). Veterinář to označil jako vadu a že jsou to "zmetci", ale pak jsem zjistila, že to asi bude nějak jinak (viz bonitační protokol a jeho výklad) - k číňánkům patří chudozubost a není to ani vnímáno jako vada vylučující. Navíc jim ty zoubky postupně prořezávají, dokonce řezáky v počtu 6 - jen až po osmém týdnu. Tak uvidíme. Ještě prý je tam nějaká tříselná kýla, no to taky nevím... a hlavně jsem si vyslechla spoustu kritiky na číňánky a jejich chov, včetně toho, že pan veterinář nemá rád lepení uší a že je plemeno nezdravé a zmrzačené. No chvíli jsem mu to skoro věřila. Pak si doma začali pesani hrát a řádit a ... nyní opravdu lituji, že jsem k němu jela a že se nepovedla návštěva poradkyně chovu (z důvodu její hospitalizace). Možná

Dnes jsem štěňátkům číňánkům upravila uzavřený a bezpečný výběh na zahradě. O víkendu je bude hlídat Tonda, my s Danem jedeme na záchranářskou akci, tak aby to zvládl bez ztráty na životech.

Malé borderky se batolí a vlezou na klín každému, kdo je navštíví. Trávím denně hodiny mezi jejich dekou a výkaly a drbu je. Jsou tak milá! Možná bych je také mohla přesunout na zahradu. Měla by tam více podnětů a nemusela bych tolik vytírat. Ještě nikdy jsem štěňata nevychovávala v létě se zahradou, tak s tím neumím pracovat..

 


Komentáře

1 cheap bridal gown cheap bridal gown | E-mail | Web | 23. října 2012 v 8:35 | Reagovat

Q. What flower grows on your face?
http://www.wiredress.net/Wedding-Dresses-Plus-Size-Wedding-Dresses.html

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama