Vrh B (BOC) Storytelling

15. června 2012 v 16:02 | kajan |  CHS Storytelling - naše odchovy
14. 6. 2012 se narodili čtyři psi a čtyři feny (všechna jsou v nových domovech).
Záznam o porodu zde.
Všechna štěňata jsou DNA MDR1 +/+, CL N/N a CEA N/N a TNS N/? Průběžně budeme doplňovat informace o tom, jak prospívají. Samozřejmě pokud nám je majitelé dodají... Poslední aktualizace 6.11.2013

B1 - Fena Blessed Baffi CHOVNÁ, hb + tan, porodní váha 400 g. Druhý den: 415g. Čtvrtý den: 480 g. Ve dvou týdnech 875 g. V šesti týdnech 3,5 kg. Zůstává doma. Charakteristika v sedmi týdnech: Baffi je hloubavá, není nejrychlejší ani nejdravější. Ale hodně se váže na lidi. Ovšem, když je jí bráněno v přístupu do stejné místnosti, kde jsem já nebo Esterka, vytrvale vyje. Možná jsme jí neměli dávat jméno Baffi, třeba by byla méně hlučná. Mrzuté je, že si hodně drsně hraje s kotětem Pomněnkou a taky občas příliš zmáčkne Artuška. Neumí včas (když zakvičí) přestat - když se dostane do ráže, tak se nezná a klid je ten tam. Esterka bude muset maličké hlídat. Je velice učenlivá, po první maličké lekci nabízí "sedni" a hypnotizuje mne pohledem. Přijde na zavolání. Dá přednost člověku před miskou. A před pasením. Nebojí se sekačky.
Foto v sedmi týdnech.
Zkoušky: ZZO 22. 6. 2013, ZZZ 12.4.2014
Info z listopadu 2013: zcela zdravá, snaživá, Esterku oddaně miluje, přestala zlobit kočky, pase jen málo
Foto z jara 2013.

B2 - Pes Ben Koralan čb + tan (málo bílé v obličeji - celý tatínek Korálek, proto to jméno), porodní váha 330g. Druhý den: 340 g. Čtvrtý den: 410 g. Ve dvou týdnech 800 g. Charakteristika v sedmi týdnech: hloubavější, pomalejší, rve se poměrně málo, ale taky :-). Je vděčný za každé pohlazení. Ale jaké je to zlatíčko! Daníkův oblíbenec. Ovšem také jsem ho slyšela výt o stošest, ale spíš to nedělá, spíš čeká až na něj přijde řada. Přijde na zavolání. Občas jsem ho našla také samotářsky ležet v kotci, když si ostatní hráli. Foto v sedmi týdnech. Nebojí se sekačky. Přídavek z osmi týdnů: úžasně pase kačenky.
Info z ledna 2013: zřejmě OCD na levém rameni, příčina nejasná.
Info z května 2013: zachránil majitele před nočním požárem (ohlásil ho)
Info z listopadu 2013: zdravý, po operaci zcela bez problémů, velký mazel

Foto leden 2013

B3 - Pes Bim Pete - čb (černá pravá přední noha a pravá tvář), porodní váha 330g. Druhý den: 340g. Čtvrtý den: 400 g. Ve dvou týdnech 750 g. Charakteristiky v sedmi týdnech: ze štěňat nejklidnější. Ale nenechá si od ostatních ubližovat. Když se mu Dora zakousne do pysků, tak se zuřivě brání. Na něj si to pak už nedovolila. Pete si jede ve vlastním biorytmu, když si ostatní hrají, je to často on, kdo spí. Má ze štěňat asi největší zájem o kačenky, už jsem u něj viděla "outrun". Moc rád si povídá s Orfi, Any a s dalšími zvířaty (kočky). Ale také je rád se mnou a bude vděčný za kontakt s tím svým člověkem. Nosí aportky. Když je nějak izolován, posoudí situaci a jde si lehnout a spí. Upřednostňuje misku před člověkem. Mazlit se jde až s plným bříškem. Na prahu zavřených dveří leží a nevyje, čeká trpělivě, až se otevřou a někdo ho podrbe. Nebojí se sekačky. Foto v sedmi týdnech. Majitel: I. Ledajaksová, České Budějovice.
Info z června 2013: zcela zdravý. Setkali jsme se na procházce na Spáleništi: hezky rostlý pes, milý společník, umí několik triků a krásně běhá.
Info z září 2013: Setkali jsme se opětovně kolem Českého poháru ZZP (spali jsme u něj a prošli jsme se pořádně), zdravý, veselý, dělá radost.B4 - Fena Blessed Bessi - hb, kříšena, porodní váha 330g. Druhý den: 345 g. Čtvrtý den: 410 g. Ve dvou týdnech 820 g. V šesti týdnech 3,5 kg. Zůstává doma. Charakteristika v sedmi týdnech: upřeně sleduje každý můj pohyb, jsme propojené až to bolí (a tak zůstává neplánovaně i ona doma). Je spíš klidná, rozvážná. Nekouše lidi do nohou (zatím :-), ale nastavuje se, aby ji pohladili. Hraje si a tahá se moc ráda. Upřednostňuje člověka před plnou miskou. Nejdřív pomazlit, přivítat, pak papat. Velice učenlivá, přijde na zavolání, sedne. Nebojí se sekačky, jde se podívat, co to páníček dělá. Foto v sedmi týdnech.

Info z června 2013: zcela zdravá, mantrailling výcvik s Tondou
Info z listopadu: 2013: zcela zdravá, daří se jí pěkně stopovat, chodit po žebříku, má s Tondou moc hezký vztah, má silný pud k pasení, velký pomocník při práci s husami či kozami
Foto podzim 2012

B5 - Fena Brendy Berta Dora - hb+tan, porodní váha 330g. Druhý den 290 g. (špatně jsme vážili - třetí den vážila 310 g, přibírá hezky). Čtvrtý den: 365 g. Ve dvou týdnech 770 g. V šesti týdnech 3,45 kg. Charakteristika v sedmi týdnech: Velice pěkná fenka. Není tak divoká jako Babú, ale je také silná v povaze. Pěkná divoška! A jak umí potrápit brášky! Naučila se takový šikovný hmat, jak se lze zakousnout druhém do pysků. Je moc hezky vybarvená. A moc hezky celou dobu přibývala. Kdyby si člověk nevybíral podle emocí, ale rozumem, vybrali bychom si ji. Ale je to tak, jak to je, naše je Baffi a Dora je zadána rodině Kapuciánových. Bude využívána pro "vzdělávání za podpory psa" v MŠ Semínko. Svou paničku bude doprovázet na toulkách s lesní třídou v Toulcově dvoře, ale i v ředitelně a doma. Jsem ráda, že s ní zůtáváme v úzkém kontaktu. A jako první naše štěně jede vodu (konec srpna). (Přídavek: strašivě se polekala skačky a utekla do kotce, aby se schovala, takže je asi dobře, že jde do školky a že nám zůstává Baffi... nebo to Dora překoná?) Foto v sedmi týdnech.
Info z června 2013: zcela zdravá, chodí do MŠ jako společnice dětí i učitelek
Info z listopadu 2013: zcela zdravá, chodí do MŠ, canisterapeutická zkouška 2014

B6 - Pes Brundibár, CHOVNÝ, hb (málo bílé v obličeji), porodní váha 340g. Druhý den: 360g. Čtvrtý den: 430 g. Ve dvou týdnech 920 g. Charakteristika v sedmi týdnech: Dle mého názoru nejlepší pes vrhu (kombinace barvy a povahy). Je silný v povaze - je vždy první, kdo jde přivítat cizí lidi, šel se pozdravit i s dětmi z tábora a nic se jich nebál. Snese od návštěv hodně (zvedání, muchlání), aniž by se pak utíkal schovat a nebo aby příště nešel k cizím tak rychle (tzv. splachovací). Umí překonávat překážky ve dveřích, takže už není možné ho zavírat na zápraží a zahradě, když mám zrovna uklizeno v kuchyni. Zadán M. Kysela. Plánují agility, zkušenosti s klasickou a praktickou kynologií, tak uvidíme, do čeho se pustí. Foto v sedmi týdnech.
HD A (DKK 0/0)
1.4.2014 - zdraví, vše v pořádku, chystají se na bonitaci.
Foto říjen 2012

B7 - Pes Buratti Baryk čb + tan (irský vzor), porodní váha 380g. Druhý den: 395g- Čtvrtý den: 480 g. Ve dvou týdnech 960 g. Charakteristika v sedmi týdnech: Buráček je můj oblíbenec. Kdybych volila psa pro sebe, nechala bych si jeho. (Přídavek, dokud se nepolekal sekačky, pak jsem byla vděčná za Orfinku, která za mnou jde i do hrozné bouřky a činy, jen aby byla se mnou...). Je ze psů spíše akčnější. nádherně trikolorně vybarvený. Moc rád spí na dně nory, když je venku velké parno. Majitel: L. Ondroušková, Zlín. Rodinný pes - má potěšit moc prima rodinku po ztrátě německého ovčáka. Bude mít k dispozici velký pozemek zahrady a za zahradou nádherné lesy pro procházky, možnost pomáhat se zvířátky a stálou přítomnost páníčků několika generací. Asi se od něj nedočkáme nějakých sportovních výsledků, ale život bude mít velice hezký a příjemný! Foto v sedmi týdnech.


B8 - Fena Buba Babú čb, porodní váha 330g. Druhý den: 345 g. Zadána Iloně Konrádové. Čtvrtý den: 400 g. Ve dvou týdnech 860 g. V šesti týdnech: 3,5 kg. Charakteristika v sedmi týdnech: Babú je z fen a z celého vrhu největší dračice. Jak vidí nějakou rvačku, hned se běží přidat. A sama pranice velice ráda začíná. Ale je citlivá a hned pustí, když ten druhý kničí. Je tak temperamentní, až to okolí štve. Je to jediné štěně, které jsem vytřepala za kůži na krku (držela mi nohavici i skůží a bolestně trhala). A co ona? Ne, aby se stáhla a kňučela a kála se, ale i s nožičkami ve vzduchu dál vrčela a bojovala se mnou. A při nejbližší příležitosti se do mne opět zakousla. Viděla jsem kočku, jak jí fackuje. A také Aywy, jak jí štípe. I na ně je jí trochu moc. Tonda lituje, že má Bessinku a nemá Babú. Babú je kontaktní, prdelkuje se a kouká mi do očí, co si jako přeju, že by to udělala. A jak se ráda drbe. A pořád se směje. No a umí překonávat plůtky výšky 60 cm, což poněkud komplikuje její hlídání, zvlášť, když se rozhodne, že jde plavat. Proto ji taky Ilonka odváží přesně v 7 týdnech s Ančou a na soustředění na Obalovnu si ji veze proti původnímu plánu již sama. Ano, Babú jede na Obalovnu - zůstává skoro doma - zadána I. Konrádové, ZBKV (půjde bydlet k sestřičce Any Storytelling). Je to budoucí záchranářka!! A (to chci vidět s její náturou, ale jo, všechno jde, když se chce... :-) canisterapeutka! Foto v sedmi týdnech.
Info z června 2013: zcela zdravá
Info z listopadu 2013: zcela zdravá
Složené zkoušky: ZZZ (19.10.2013, Obalovna)


Odčervení: 1. 7. 2012
 


Komentáře

1 Alena Alena | 15. června 2012 v 21:08 | Reagovat

Tak tedy opravuji není 7 trpaslíků, ale OSM !!!!!!!!!!!!!!   :-)

Ještě jednou gratuluji k úspěšnému porodu a k nádherným štěňátkům A+A :-)

2 aywy aywy | E-mail | Web | 15. června 2012 v 21:53 | Reagovat

No, je to podle jednoho mustru - vždy 8 krásných malých borderek!
Díky za držení palců a přání!
Euforie!!!!
Katka

3 Domi Domi | 16. června 2012 v 6:51 | Reagovat

Jsou krásní... a Buffy je určitě osudová spřízněná psí duše :-)

4 evening dresses for weddings evening dresses for weddings | E-mail | Web | 23. října 2012 v 9:38 | Reagovat

Thank You For This Post, was added to my bookmarks.
http://www.carweddingdress.org/

5 Williamkag Williamkag | E-mail | Web | 6. dubna 2018 v 22:28 | Reagovat

Helpful info. Thanks.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama