Orfi v LMŠ

3. května 2012 v 23:54 | kajan |  AAA/AAE intervence
Dnes jsme byli s Orfi a s mými studenty na exkurzi v LMŠ Semínko v Toulcově dvoře. Orfi tam nebyla poprvé. A asi si to pomatovala. Chovala se úplně profesionálně - canisterapeuticky.

Byla přátelská, zvědavá, nebála se, netáhla na vodítku, dokázala chvilku počkat u plotu na verandě. S prasátky se očuchala - mírná zvědavost, nic víc.

Minule se bála prasátek a jančila, když nabourala do elektrického ohradníku - byla vyjukaná skoro ze všeho.

Dnes spokojeně nastavovala záda a uči, když ji drbaly studentky. Nechala se ošahat a oňufat i od dětí. Když se na ní vrhlo asi osm dětí najednou, tak se trochu divila. Vzpomněla jsem si na Aywy, jak jednou v životě zavrčela na děti - právě v podobné situaci, jak ji dav dětí vystresoval. Tak jsem zakročila a děti rychle ukáznila. Vysvětlila jsem jim, že ji nesmí hodit, ale že si ji mohou zavolat. A Orfi se na zavolání přišla podrbat ke každému z nich. Několikrát.

Jeden chlapeček měl klacek. Orfi se samozřejmě snažila klacek získat, ale ne neomaleně, citlivě a opatrně. Povedlo se jí to. Ovšem, stačilo, aby jí kluk řekl: "Pusť!" a ona mu ho pustila.

Měla jsem z ní radost - chovala se po celou dobu přiměřeně a hodně klidně a přátelsky. Oproti borderce nešílela na vodítku, nesnažila se nic pást. Jemně se mé levé nohy dotýkala pravou nohou nebo pravou přední packou šlápla na mou levou botu (to je zvyk, který prý má po tátovi Oliverovi) a trochu stříhala ušima, když kolem nás s křikem běžely děti z chovatelského kroužku. Nesnažila se je zastavit.

Byla prostě senzační.

Ale asi ji to přece jen vyčerpalo (bylo také dost horko) - doma zalezla do klece a padla a spala a spala. Ovšem před desátou se nechala pustit na zahradu - musí přeci hlídat.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama