Nečekané narození - činčilky

9. května 2012 v 18:48 | kajan |  Činčila vlnatá
Tak do našeho mláďátkového jara přišlo velké - a příjemné - překvapení. Narodily se nám tři činčilky. A jaké! Jedna je sněhobílá po tatínkovi (chudáčkovi nebožtíkovi - tragicky zahynul), druhá je béžová (no jak se to mohlo stát?!) a třetí je dvojbarevná: béžovo-bílá. To je tedy gól. Činčilky jsme chovali i v Praze, celkm asi pět nebo i více let a nikdy se nám mláďátka nezadařila, ani jedno jediné, a to jsme se na ně moc těšili a vyhlíželi je.

A teď to přšlo tak nějak samo a radostně. Byla jsem v té době v práci. Zděšeně mi do obědové pauzy volal Joel, že "mami, činčily tam ožírají nějaké křečky nebo něco takového, co mám dělat?" Několikerými dotazy (např.: a mají ti "křečci" ocásky?) jsem pochopila, že se nejedná o křečky, ale pravděpodobně o mláďata. A doufala, že popisovaná krev není z toho, že je samice žerou, ale krev porodní.

A byla. Zatím je vše v pořádku. Jsou nádherně chlupatá, už vidí a běhají a okusují seno.

P.S. Má to jeden nedostatek - v zoufalství ze smrti nádherného bílého samečka (zbyly dvě samičky) jsme na aukru koupili Kubíkovi nového samečka i se samičkou - zítra si je jedeme vyzvednout :-(to jsem zvědavá, co s tolika činčilkami budeme dělat).

P.P.S. Fotky budou později, nechci je otravovat.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama