Miuška je vzorná maminka

11. května 2012 v 13:04 | kajan |  Chov
Každé mateřství probíhá jinak. Naše fenečky se o štěňátka staraly různě.

Brixinka přijala pelíšek, který jsem jí připravila na porad. Byla starostlivá, moje přítomnost u porodu jí dělala dobře, o všechno se postarala sama. Od štěňat si klidně odskočila vyvenčit se nebo se najíst. Jednou jedno ze čtyř štěňat neustále odnášela do přízemních skříněk na šaty. Vždy jsme ho našli a vrátili. To štěně bylo později mentálně zaostalé. Věděla to Brixinka a odnášela ho proto, aby zemřelo?

Aywy rozhodně nechtěla rodit v porodní bedně, porodila v posteli pro návštěvy a poslední štěně v posteli Kubíka. Na svá první štěňata koukala, jako by nevěděla co s nimi. Tak se mi to alespoň zdálo v porovnání s Brixinkou. Ale ona věděla, jenže to dělala po svém. Ona totiž štěňata zkoušela. Nezdravé by nepřežilo. Porodila štěně a sedla si cca dva metry od něho a koukala na něj a čekala. Když jsem štěně poponesla k cecíčkům, poodešla a zase koukala. A štěně neuvěřitelnou rychlostí ty dva metry přelezlo. Teprve pak mu dala napít. Pro mne jako chovatelku to bylo úplné drama - pořád jsem přemýšlela, jak to udělat a zasáhnout. Hmm - nejlepší bylo nezasahovat, jak to obvykle bývá. Legrační bylo, že když někdo zazvonil nebo prostě jen Aywy zavolal, vyletěla z porodníé bedny (kam jsem je pak přešstěhovala) takovou rychlostí, že jí štěňátka vysela na cecíčkách. Jednou se jedno drželo tak dobře, že odpadlo až když ho Aywy vzala přes stranu porodní bedny. Aha, porodní bedna nebude to nejchytřejší - já to říkala, myslela si asi Aywy. Nebo jí to spíš bylo jedno.

Mia si doupátko vyhledala sama - úplně ideální - se zadním vstupem pro malého pejska a zároveň s dvířky, takže my lidé za ní můžeme pohodlně. Ale moje (i Esterčina) přítomnost u porodu jí byla spíše nepříjemná. Od štěňátek se odmítá vzálit. Na vyvenčení jí musíme odnést násilím. Pak si tedy uleví a strašně rychle pádí a skáče zpět do domu a k miminkům. Ani za miskou nevylezla. Takže jsme jí dali misku do pelíšku, teprve pak se napila a druhý den nasnídala. Umí se stočit kolem dětiček tak, že štěňátka ale ani trošku nejsou vidět. Když se chceme podívat, nevrčí, nekouše, ale prostě štěňátka úplně zamkryje a vzdychá u toho, hlavičku položenou na pacce. Jasně říká, že je máme nechat na pokoji.
 


Komentáře

1 discount bridesmaid dresses discount bridesmaid dresses | E-mail | Web | 23. října 2012 v 8:41 | Reagovat

I find myself coming to your blog more and more often to the point where my visits are almost daily now!.
http://www.wiredress.net/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama