Sutiny na Vysočině

8. dubna 2012 v 15:54 | kajan |  Tréninkový deníček - výběr
V pátek a v sobotu jsme se účastnili (Dan + Koral, Aywy, Orfi a já) výcvikového soustředění na Obalovně. Odjeli jsme sice dříve (kvůli svátkům a rodině - aby nebyla opuštěná), ale i tak jsme si pořádně zacvičili. V pátek štěkání a menší plocha po tmě. V sobotu celodenní sutiny v zámku u Havlíčkova Brodu. Naše družstvo obsadilo dopoledne zámecký park a přízemí a sklepy. Odpoledne jsme se vyměnili a cvičili na obrovské členité půdě plné trámů a děr v mezi prkny podlahy.

S Aywy jsem byla moc spokojená, pracovala senzačně. S Orfi jsem byla spokojená, že se tentokrát mnohem rychleji aklimatizovala na prostředí. Sama vlezla do temného sklepa. Sama se vydala po úzkých prknech na půdě. Také docela hezky začala štěkat, hlavně na zkušené figuranty no a na mně. Vše se snažím jí dávkovat opatrně, abychom ji moc neumořili.

Uvědomila jsem si opět, jak je rozdílná práce ve velkém terénu a na malém prostoru sklepa nebo naopak půdy. Vždy je potřeba pachovou informaci zpracovat různě. Také bylo vidět, jak zůstává v prostoru zbytkový pach a jak psy mírně mate. Otázkou je, co má dělat psovod na malém komplikovaném prostoru. Zda stát nebo maličko chodit. V terénu už to vím, musí se svižně jít, řídkým terénem běžet. Ale co na takové půdě?
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama