Orfi - aport podle P. Šenové

6. dubna 2012 v 15:59 | kajan |  Orfi - jak rostu a tréninkový deníček
Tak se mi dnes konečně povedlo koupi dvě stejné hračky - uzlíky. Až ve čtvrtém obchodě. Všude měly hračky po jednom kusu od tvaru a barvy. Nebo naprosto nevhodné na držení najednou v hubě.

Takže - začínáme nácvikem aportu podle metodiky Petry Šenové.

Již po prvním tréninku se projevilo, že je Orfi inteligentní (a taky že je přece jen starší, skoro puberťák, již ne štěně). Proto po krátké sekvenci střídání uzlíků ji napadlo vzít oba najednou. Jenže se s nimi vítězoslavně neproducírovala, ale šla rychle ke mně, abych se s ní potahala. Celkem mne to zarazilo a nevěděla jsem jak správně cvik ukončit, protože nepotahat se s ní by ji mohlo vlastně demotivovat. Takže jsme asi ne úplně šikovně pokračovaly. Ona rozhodně nechtěla ukončit cvik a běžet se někam proběhnout vítězně s oběma v hubě. Pro ni by to byl spíš trest. Hmmmm musíme navrhnout úpravu.

Teprve, když jsme se vrátili na zahradu ke Korálkovi, začala s produkcí "heč, mám je oba" - vytahovala se na něj. A oba je ještě pevněji chytla a teprve teď s nimi udělala to kolečko vítězů. Na mně se vytahovat nechtěla, ale na Korálka jo. Takže ho asi nějak chudáka využiju. (CHtěl chudák alespoň jeden z nich, ale ona nedala.)

Video je z Klánovic, pořízené při třetím secviku. Je vidět, že už ji hned napoprvé napadlo, že vezme oba, ale ještě to nemá dost upevněné.

Proč vlastně dva uzly? Můžete se přihlásit na seminář k Petře Šenové. Nebo mrknout na její videa. Ve stručnosti jde o to, že se pes bude vracet k psovodovi s aportem rychleji, když bude mít v hubě jen půlku kořisti. Zde jen první krok složitého systému nácviku.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama