Plochy - Klánovice

26. března 2012 v 11:48 | kajan |  Tréninkový deníček - výběr
V neděli jsme si krátce potrénovali v Klánovicích. Velice děkuji za pozvání!!

Všichni jsme měli jedno kolečko v (pro mne) naprosto cizím terénu na kraji Klánovického lesa. Alá příprava na blížící se atesty. V terénu byla i chatka a studna.

CHtěla jsem se (přiznávám otevřeně) blýsknout přede lepšími kolegy. Chtěla jsem jim ukázat, jak jsem se jako psovod zlepšila v průchodu terénem. Aywy ovšem prohledávání pojala dosti svérázně. Na začátku se mi utrhla, nepřišla ani na druhé hvízdnutí, čili byla v pachu. ("Kde máš psa?" "Hledá, jde po stopě nebo po pachu, za chvílibude nález, jinak by přišla.")

Zakrátko skutečně hlásila nález - na úplném konci terénu, v takové nehluboké strži. Doběhla jsem tam. Značila dokonale a dlouho. Změnila jsem okamžitě taktiku postupu, rozhodla jsem se nevracet na začátek, kde byla chatka a kde jsem tušila druhého figuranta. Chtěla jsem si heldání užít. Čili jsem od prvního figuranta prohledala okolí (blízko konec terénu). A vyrazila jsem nově zvolenou trasou zpět k chatce. Ovšem asi za minutu Aywy našla také druhého figuranta, který byl také na konci terénu, kousíček stranou od prvního. Hmm. Oba nálezy byly do cca čtyř minut. V chatce nebyl nikdo. Terén zůstal z 75% procent neprohledaný. Takže jsem se neblýskla. Ale úkol jsme splnily.

Myslela jsem, že jde Aywy po stopě, ale první figuranka (Dominika) mi řekl, že se k ní tedy po stopě nepřiřítila. Snad až na posledním metru či dvou, ale že terénem procházela jinudy.

Podle čeho se tedy orientovala, když to nebyla stopa? A navíc šla po větru! Vím jistě, že nemohla nic vidět, byly jsme za autem, když probíhalo ukládání figurantů. Jediné, co mne napadá je, že se orientuje podle výstražného štěbetání ptáků, jinak fakt už nevím. Sama jsem si při poměrně dlouhém čekání v terénu na "záchranu" uvědomila, jak ptáci úžasně signalizují, že se ke mně záchranáři blíží.

V každém případě je to můj drahoušek a profík. Kdežto já... ale fakt ten průchod terénem už mám lepší!

A mám zase zkušenost navíc. Určitě na atestu Aywy nesmím pustit, pokud bude takhle na začátku nějaký objekt. Když tak ji i na vodítku dovést do budovy. Popř. budovu prohledat sama, kdyby mi zase utekla za pachem, prostě, abych se tam nemusela vracet.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama