Orfi - nové poznatky

26. března 2012 v 12:20 | kajan |  Orfi - jak rostu a tréninkový deníček
V neděli u nás opět byla chovatelka Dominika. Sestřičky si pohrály. Pak jsme je daly odpočívat a odpolene jsme společně jely potrénovat do Klánovic plochy (pro Caminku záchranářská premiéra:-).

Snažila jsem se Orfi více rozhýbat, jako cíl jsem si dala, aby si aktivněji hrála s figuranty. Povedlo se to, ale teprve, když jsem s hrou začala já a figurantům ji "na míčku" předala. Hrála si s nimi, vracela se k nim s míčkem, vše OK. Jen ten začátek byl jakoby bez zájmu. Říkala jsem jí "moje spící princezna" a myslela jsem si, že potřebuje ode mne povzbuzení. A brala jsem to jako chybu nebo slabý projev. I na Vysočině se tak chovala, hru s figuranty nevyhledávala a mne to mrzelo.

Ovšem chovatelka Dominika mne upozornila, že greník není labrador. Pro gréna je mírná nedůvěra k lidem přirozená a je i v popisu plemene.

"To, že se nesnaží zapojit, když si dva pro ni cizí chlapi hážou míčkem, je přece normální! Je to správné chování. Proč by se měla snažit každému cizímu člověku s míček míček sebrat?! Představ si, že by se ti při venčení mísila mezi cizí lidi a brala jim míče či frisbíčka." řekla mi Dominika.

Musím tedy zvolit jiný způsob iniciace. Třebas - stejně jako u Aywy - schovávání mých vlastních dětí. A pak teprve cizí figuranty. Možná s odměnou míčkem, ale i dobrotkou, potahání již ode mne.

Je to srandovní, jak každý pes je jiný a jak je nutné u každého vymýšlet individuální plán. Moc mne to baví.

JInak Orfi má nádherně vypracovanou chůzi u nohy. A pozornost při cvičení. Může kolem ní jít pes, jet dítě na tříkolce, couvat auto a ona kouká na mne!!! Připravujeme se na ZZO. Největší problém bude zdá se s povelem "volno". Ale hodně nám toho ještě chybí. Ovšem spoléhám na to, jak rychle se učí. A s jakou chutí.

Právě teď moje černé štěstíčko hlídá zahradu a usilovně a sebevědomě štěká na někoho, kdo prochází po tmě naší ulicí.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama