Orfi hlídá zahradu

23. března 2012 v 21:52 | kajan |  Orfi - jak rostu a tréninkový deníček
Venku už je docela teplo. A tak jsem zkusila nechat v noci Orfi na zahradě. Povedlo se. Vůbec si nestěžovala, odpočívala v otevřené přepravce v autě (je na ní zvyklá). Naopak mám pocit, že se jí to líbilo. Zdá se, že ji baví hlídat naše dvě zahrady a i celou ulici.

Na skoro každé zahradě v naší ulici je pes, který hlídá své území. A při hlídání procházejících lidí pejsci docela spolupracují - jeden štěkotem upozorní další, štěkají pak společně, dokud není v ulici zase klid. Orfi se do tohoto procesu s velkou chutí zapojila. Několikrá v noci vyštěkala chodce. Ve dne na procházejíc štěká, hlavně, když se chovají divně (např. dvojice, co se zastaví před naším plotem a líbá se), jinak je pouze doprovází pohledem.

Ráno mne s láskou uvítá do nového dne a spinká v kuchynim zatímco si dělám snídani. Celý den mi pak chodí v patách (pokud tedy jsem doma). Také zamilovaně běhá s Korálkem. Včera v noci Korálek hlídal zahradu s ní. Ale nejsem si úplně jistá, zda se mu to líbilo.

Takže se z Orfi stává venkovní pes a hlídač. je to na tuty. Po pravdě - mimo jiné i proto, že doma stále ničí věci. Hlavně Kubovy. Jarní dny vyřešily dvě mouchy jednou ranou. Ještě nikdy jsem neměla venkovního psa. Ale Orfiina sestřička Caminka je venkovní od narození, přes zimu až do teď. Takže proč by Orfinka nemohla v 9 měsících začít?!
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama