Orfi čuchá!

1. března 2012 v 19:32 | kajan |  Orfi - jak rostu a tréninkový deníček
Dnes Orfi při čekání na Kubu a Esterku na zahradě skautského střediska našla a označila čepici, kterou na zahradě nějaký kluk ztratil.

Ten měl radost a jak se divil, že mu jí našlo štěňátko. (Asi se nedivil, že ji našel pes, jako spíš, že štěňátko může být takhle velké.)

Taky našla a označila (obávám se, že poněkud vystrašeným štěkáním) prázdný dětský kočárek před dveřmi :-). Věcí bez lidského pachu si moc nevšímala. Začíná pracovat. Dávat mi znamení a upozorňovat. Taky našla děti v klubovně. Zvenku - našla okno, do kterého se koukla. I když bylo zavřené. I zevnitř - označila funěním a vrtěním ocasu správné dveře. Super. Super.

A taky začíná hlídat. To od borderek neznám. Opravdu jí těší běhat kolem plotu a hlídat náš pozemek. A také štěká na každého, kdo se přiblíží ke mně moc blízko. Nebo, kdo se divně chová. Sice při tom vrtí ocasem, ale lidi se většinou docela zarazí. Na to nejsem zvyklá - borderky působí jako seznamovací katalyzátor, Orfi - zdá se - spíš odpuzuje. Většinou lidi o kontakt s ní ani nestojí. To ta barva. Ale jsou i takoví, kteří jsou z ní nadšení. Včera se na ní usmívala a příjemně mluvila jedna starší paní. Člověk by čekal, že zrovna ta se lekne, ale ona: "Jaký je to nádherný pejsek!"
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama