Koral Rubínové srdce - informace pro zájemce o krytí

10. března 2012 v 13:14 | kajan |  Nabízíme krytí psem Koralem Rubínové srdce (BOC)
Nabízíme ke krytí našeho chovného zdravého (nyní šestiletého) psa KORALA RUBÍNOVÉ SRDCE, řečeného "Korálka".

Korálek je trikolórním. Nese vlohu pro hnědou, trikolor a také pro sable.
Má ideální výšku 54 cm.
Je plnochrupý, má nůžkový skus.
Genetická vyšetření: DNA CEA, DNA CL, DNA TNS, DNA MDR1 - vše normal (clear = není ani přenašečem vadného recesivního genu).
Vyšetření očí á dva roky - vždy OK MVDr. Hron 2014
Průkaz původu 1 strana, 2 strana.
Bonitační kód i i m basls/K1. (Čili s jedinou drobnou vadou - postavení předních končetin.)
Má polodlouhou "samoudržovací" srst s "hřívou" a "kalhotkami". Na hlavě má nádhernou tečku "vypínač".

Výstava: výborný 4 v otevřené třídě, Mladá Boleslav, Klubová výstava KCHMPP 23.9.2012
Zkoušky: ZZO, ZZZ, BH

Korálek netrpí žádnou nemocí. Kromě několika úrazů, pokousání a preventivní péče (očkování, odčervování) nikdy nepotřeboval léčbu (tato info platí k srpnu 2014).

Posudek (Ladislav Kukla, 23.9.2012):
Výborný 4 - Čtyřletý pes, dobrého formátu, dobrá hlava, ne zcela pohyblivé ucho, dobrý hřbet, záď i hrudník, správný posun obou párů končetin, dobře předveden (kamarádkou Klárou - díky za to!).

Povaha: Je to milý pes - rodinný společník a blázen do balónků, frisbee a caniscrossu. Pro tenisák by se snad zabil. Klidně si něco udělá, ale neřeší to a letí za svým cílem (míčkem) ... však si taky způsobil pár blbých úrazů. Nejhorší je zlomené žebro. A ani nevíme, kde a kdy. Prostě jsme si jednoho dne při hlazení všimli, že ho má buď nalomené nebo zlomené a srostlé. Rentgen potvrdil naši diagnózu. Paní veterinářka řekla, že se s tím nic dělat nedá, nebezpečné to není a zase to životu tolik nevadí... Doma se ale chová velice klidně, rád chrupká u nohou nebo i v posteli (to se nemá, že?, ale je to tak :-), venku je to živé stříbro. Patří našemu Danovi, který s ním cvičí. Dostal ho ve 14 letech. Složil s ním zkoušky ZZO, ZZZ. Pak ho to omrzelo. Sice s ním cvičí, ale na zkoušky se nehlásí. Škoda. Korálek by na nějaké další zkoušky měl (ZOP, BH, FPR1 určitě, možná i další).

V listopadu 2012 šli na FPR1 a Korálek ji složil na 87 bodů... ale pak si paní rozhodčí vzpomněla, že se změnil zkušebák a když pes nemá BH, tak se skládat FPR1 nemůže (čili mu ji nezapsala) - více o tom zde. To puberťáka ke skládání zkoušek moc nepovzbudí...

Možná Dana odradilo i to, že nějakou dobu bojovali s reakcí na střelbu, protože si na něm jeden ne moc inteligentní chlápek od záchranářů - Středočechů dokazoval, že "borderky nejsou tak psychicky odolné jako němečtí ovčáci" a schválně Korálkovi střílel u zadku. I na RH-E vystřelil Korálkovi víckrát, než měl! Možná Dana odradil ten chlápek, kdoví. Danovi bylo nedávno 18 a má i jiné zájmy, než kynologii (Lenku, lachtany atd. :-). Korálek střelbu nemá rád stále, ale už při ní a po ní funguje. Právě se připravuje na zkoušku ZM. Hezky nacvičil obrany, má prima zákus.

Po několika letech se Dan zase pustil nejen do výcviku, ale i do skládání zkoušek. Podařilo se mu složit BH (24.11.2013, Praha Kyje, J. Tišl, 49 bodů) a chystá se na další. Nyní už jako dospělý muž. Hodně ho povzbudil lubo Satora a naše mantrailing parta.

Koral je přátelský k lidem i k některým psům (ke všem fenám plus někteří samci). Rvačky nevyhledává, ale když se velký nevraživý pes dostane na blízko a jde po něm, tak ho přepere (malých psů si nevšímá, dokud mu nevisí několik minut na stehně, pak je sprdne). Jak vykreslit jeho povahu nejlépe? Asi tak, že když není doma, stýská se mi po něm strašlivě...

Po přestěhování do Lysé jsem zjistila, jak je to dobrý pomocník při práci s drůbeží (pomáhá několikrát denně a když není doma, to se teprve pozná, jak moc) i s ovcemi (ty nemáme vlastní, Dan s Korálkem pomáhá sousedovi) a kozami.

V červenci 2014 se Dan i s Korálkem přestěhoval, začal dospělý život, zasnoubil se. Jsme stále v kontaktu, Koral je stále ve spoluvlastnictví. Zájemci o krytéí mohou oslovovat jak mne, tak Dana. Krytí bude probíhat nadále již v novém domově v Brandýse nad Labem.
Zvláštní schopnosti: Podle jeho nalomeného žebra lze předpovídat počasí - když trčí ven, bude pršet, když je obloučkem dovnitř, bude hezky.. vlastně od té doby, co si zlomil žebro, spí rád v peřinách před změnou počasí.

A nosí na jakékoli čáti těla cokoli.

Korálek již má tři vrhy štěňat (celkem 23 potomků)

První vrh s naší fenkou Aywy v CHS Storytelling (leden 2011, vrh A). S tou má 8 štěňat v barvách hnědobílá, hnědobílá s pálením, černobílá s pálením a černobílá. V roce jsou všechna zdravá a dělají páníčkům jen radost. S některými jsme v úzkém kontaktu. O všech víme základní informace. Jeden pejsek je až v Itálii. Ten již má vlastní potomky - 7 trikolorních štěňat. Více o nich zde.

Druhý vrh s měl Koral Aleou Hvězda Els (vrh B Hvězda Els). Začátkem května 2012 se mu narodilo 7 štěňat v barvách černobílá a černobílá s pálením. Více zde.

Třetí vrh opět s naši fenkou Aywy z Ohromujícího světa (červen 2012, vrh B Storytelling). Kryl jen jednou, nepřekrýval, ale stejně to dalo na 8 nádherných štěňat v barvách hnědobílá (2x), hnědobílá s pálením (2x), černobílá s pálením (3x) a černobílá (2x). Více zde.

Čtvrý vrh je "mantrailingový" s fenkou Dinys Norje zvanou Alexa se 1.6.2014 narodilo v CHS Dalexah (vrh A) 8 štěňat. 3 psi, 5 fen. Černobílí a černobílí s pálením. Všechna jsou v pořádku.

Pátý vrh v CHS Heavenly Love (vrh A):
7.6.2014 nakryl fenu Isis Haliba (zvanou Angie), březost je potvrzena ultrazvukem. Narodilo se 7.8. 2014 6 černobílých štěňat (4 psi, 2 feny).

Šestý vrh v CHS Wendaaja (vrh G)
21. a 23.6 2014 nakryl fenu Chalvu z Nečtinského podhradí. 22.8.2014 se narodilo 7 štěňátek. 4 psi, 3 feny. Všichni jsou trikolorní, mají syté pálení a velice málo bílé v obličeji. Jedná se o vrh G v této CHS.


Nepodařená krytí (i to se stává)
- 19.5.2011 se mu nepodařilo krytí feny Angeliny Crazy Beautiful. Tuto fenku před tím ani potom žádný pes nenakryl.
- v lednu 2014 se mu nepodařilo krytí Agi z Moravských meandrů. Ani tuto fenku před tím a ani po tom žádný pes nenakryl.
- 15.7.2014 se mu nepodařilo nakrýt fenu Falling Gold Star Haliba - chovatelka s ní přijela ve špatnou denní dobu v pravé poledne a v teplotě přes 30 o C. Podle mého názoru přijela také ve špatný den (Koral pravý den pozná, fena měla ještě krvavý výtok). Fenu neměla vyšetřenou na progesteron. Chovatelka jela k nám od jednoho krycího psa a rovnou od nás telefonovala majitelce krycího psa dalšího... fena nakonec zabřezla, nevím, který den. Poučení: nebrat rychlovky a pevně vyžadovat poplatek za návštěvu těch chovatelek, které nemají vyšetření na progesteron. Nestojí nám to za to.

Odměna za krytí podle počtu živě narozených štěňat (1500,- za zapsané štěně - psa, 1700,- za zapsané štěně - fenu). Samotné krytí i překrytí zdarma (pro feny s testem na progesteron). Od majitelů nevyšetřených fenek prosíme uhradit za 1 návštěvu Kč 250,- (nás to stojí čas, když místo vyšetření u veterináře použijete našeho psa a přijedete ve špatnou dobu).

Více mailem: jancarikova(zavinac)post.cz nebo volejte 723550524.
 


Komentáře

1 red prom dresses red prom dresses | E-mail | Web | 23. října 2012 v 7:50 | Reagovat

Q. What kind of cake do you get at a cafeteria?
http://www.carweddingdress.org/

2 vanity vanity | Web | 27. září 2016 v 21:52 | Reagovat

pujcka bez zastavy ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama