Ideální počet psů

19. února 2012 v 13:51 | kajan |  KYNOLOGICKÉ TEXTY A ESEJE
Jaký je ideální počet psů?
Když jsem byla malá a cvičila jsem malého knírače Breda, domnívala jsem se - nejspíš pod vlivem maminky - že je nejlepší mít právě jednoho psa. Když Bred dosáhl svého vrcholu, složení zkoušky ZMP1 (mně při tom bylo 10 let), bylo jasné, že si buď pořídím druhého psa, nebo budu muset skončit s výcvikem. Bred neměl moc kam postupovat... Chvíli jsem uvažovala o malé kníračce, ale pak jsem se rozhodla, že "to nemůžu Bredovi udělat" a vydržela jsem to bez ní.

Teprve teď, kdy mám doma více psů (ovšem někteří patří dětem a jeden manželovi), jsem si uvědomila, že představa, že je pro psa nepřijatelné se o páníčka dělit s jiným psem, je poněkud dosti předsudkem.

Psům naopak dělá moc dobře, když je jich víc pohromadě. Kolik mezi nimi proběhne komunikace, her, jak si dokonale očistí očička. Ano občas se uskuteční nějaká tlačenice o to, kdo bude zrovna teď hlazen, ale za chvilku si ti dva "konkurenti" lehnou bok po boku a mazlí se spolu.

Venčit tři psi je samozřejmě akce pro silné povahy. Vždy z toho mám trochu špatný pocit, ale vůbec ne proto, že by to psi nezvládali, dokonce mohou chodit navolno, neloví, neutíkají, nezlobí... přijdou na první zavolání... , ale pro to, že si představuji, co si asi o mně myslí lidé...

Dnes jsem narazila na video, které mne v této oblasti dosti povzbudilo. Zde je. Tři je vlastně málo!
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama