Dobrá věc se podařila - umístěná vlkodavka

14. února 2012 v 12:36 | kajan |  KYNOLOGICKÉ TEXTY A ESEJE
V celém Česku (vlastně v celé Evropě) panují letošního února velké mrazy. Naše tři slepičky a kohouta nosím na noc do přístavku, aby příliš nepromrzly. Denně se 5 - 7 x obléknu a jdu k nim, vyklepnu led z misky a naleju vodu. Stejně tak k hrdličkám, které Dan statečně nechal venku se slovy: "Když mají náladu se namlouvat, tak asi netrpí." (Hmmm.) Starám se, aby naši pejsci nebyli náhodou příliš dlouho venku, po návratu ze zahrady nebo z delší procházky jim třu uši. No a všichni dostávají vyšší dávky žrádla, aby spálenou energii mohli doplňovat. Tak nějak to asi má být.

Přesně ve stejnou dobu ale vyhodili lidé v okolí několik štěňat ven. Asi je včas neudali nebo co a zůstali jim doma, kousali, čurali, prostě chovali se jako štěňata a tak otravovali. Jedno z nich byla obrovská (skoro)vlkodavka.

Do útulku v Lysé přišla totálně podvyživená, zablešená a se škrkavkami. Ale s tak úžasnou povahou, že nás všechny okouzlila. Ano, máme psů hodně, ale už jsem si pro ni v neděli jela, s tím, že ji budu muchlovat a opečovávat a hledat lepší majitele (přece jen máme psů dost), když jsem dostala smsku od přítelkyně J., že si pro ni zajede.

Dnes došlo k prvnímu setkání. A opravdu - štěně naprosto skvělé, raději si jde pro pohlazení, než k piškotům, a to i když nežrala. Velice společensky se postarala o to, aby se seznámila s úplně všemi přítomnými. No budoucí miláček! To je jasné.

Nebude sice úplně čistokrevná, ale bude se vlkodavovi asi docela podobat. Odjela šťastně naložená v obrovské kenelce, aby dělala společnost moc milé rodině a trochu nahradila jejich vlkodavku, která zemřela stářím před necelým rokem.

Zároveň J. hned napadl člověk, který by měl zájem o čtyřlteého poněkud problematického dobrmana - psa. Dá mu vědět, třeba to také vyjde...

Při procházce mezi kotci nám bylo opět smutno. Psi se mají dobře, nejlépe, jak za daných okolností lze. Ale někdo je nechtěl, nemají svou rodinu. Mnozí jsou takoví nijací, ale několik je jich "mluvících". Rozumněla bych si s nimi, to je jasné. Jedna černá fenka, kříženka německého ovčáka s belgičanem - moc touží po výcviku a práci. A jedna fenka "dinga" (samozřejmě že to není dingo, ale jen tak vypadá) - je mladá, bázlivá, ale po chvilce roztaje a pak je tak vděčná. Chytrost jí kouká z očí. A jeden starší pejsek - totální oříšek, vzhled nic moc, ale pro jedno jediné pohlazení šplhal do mříží, padal a zase šplhal. Ruku, která ho podrabala za uchem chytil oběma předními tlapkami a držel ji, aby drbala ještě aspoň chvilku...
 


Komentáře

1 ugg boots for sale ugg boots for sale | E-mail | Web | 23. října 2012 v 9:34 | Reagovat

A. When you're eating a watermelon!
http://www.shoesvisit.com/product/ugg-ultra-tall-boots-ugg227-gift.html

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama