Černé štěstíčko

2. února 2012 v 19:29 | kajan |  Orfi - jak rostu a tréninkový deníček
Orfi je moje černé štěstíčko. Stal se z ní můj osobní pes. Chodí za mnou jako černý stín. Aportuje všechno, co jí hodím. Nosí mi ledacos, aby mi udělala radost. Je velice pozorná. Nepřijde mi o nic hloupější než inteligentní borderky. Ale ještě jsem ji neviděla nabourat do stromu kvůli nepozornosti.

Zatím její socializace probíhá dobře. Velice pěkně se chová k lidem. Neútočí, nebojí se. Umí štěkat i na cizí figuranty-chlapy (maličko :-). Umí velice dobře vycházet se psy. Aywy někdy prudí. Člověk by měl někdy pocit, že na sebe žárlí. Jindy je pozoruji, jak leží hlavami u sebe, přidržují se tlapkami a vzájemně se láskyplně olizují a čistí oči a uši. Korál se od ní prudit rozhodně nenechá. Dělá mu, myslím, velice dobře, že má navrch.

Má možnost se setkávat se svou černější černou sestřičkou Caminkou. To je moc prima. Hryžou se vzájemně, síly vyrovnané. Caminka umí lépe jezdit metrem a umí skočit do náruče. Orfi naopak lépe vychází s lidmi.

Orfi je velice akční, rychle se učí a je naučená se soustředit na mně, na na psy nebo něco jiného. Na přivolání letí ke mně. Cvičím s ní podle rad Martiny Klimešové. Funguje to!

Některé věci má Orfi nerada - jezdící schody a tmavý bunkr. Ale povedlo se mi ji přesvědčit. Chce to ještě trénink. Některé věci naopak nečekaně neřeší (jízdu výtahem).

Když se Orfi zazubí, vypadá opravdu nebezpečně. Navíc je velká a černá. Snad bude zahrada a dům v bezpečí.
 


Komentáře

1 Watches Box Patek Philippe Box Watches Box Patek Philippe Box | E-mail | Web | 23. října 2012 v 9:29 | Reagovat

It exclusively your opinion.
http://www.kreplicawatches.com/Cartier-Baignoire.html

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama