Trénink po tmě

15. ledna 2012 v 17:49 | kajan |  Tréninkový deníček - výběr
Dnes jsme hledali po tmě v takovém velikém bunkru a v jeho okolí. Vyblbli jsme se tedy dost, byla to legrace, ale kus práce jsme udělaly. Aywy měla čtyři kola, Koral tři (hrozně se vylepšil, našel mne po cca 8 minutách hledání v úplné tmě, ve velkém prostoru, bez váhání mne označil).

Aywy jsme opět úplně neodhadli - to co nám přišlo jednoduché, bylo těžší (v klenutém sklepě štěkala k Danovi zády na strop, ale skoro mu seděla na klíně :-))))))). A to, co nám přišlo jako chyták, pro ni tedy rozhodně byla hračka. Tedy hledání bylo v bunkru, ale Dan z něj postranním východem vylezl a sedl si do křoví nad dveřmi. Mysleli jsme si, že to bude těžký oříšek, ale Aywy ho našla okamžitě, vůbec nepřemýšlela o tom, že by v bunkru zůstala, když se má hledat v bunkru, vyletěla ven a za ním (a to bylo poslední heldání, bunkr byl již podupaný vším naším cvičením a také hrami se štěňaty Orfi a Corinkou).

Corinka i Orfi se tmy opravdu strašlivě bály. Strašlivě. Dominika Corinku donutila bunkr projít násilím, na vodítku. Bránila se ostošest, ale mělo to smysl, protože na závěr ho prošla poměrně dobrovolně (jen za párek). Já na Orfi neměla čas a myslela jsem si, že když uvidí Aywy a Korálka, že si dodá odvahy sama. Nedodala. Na závěr jsem jí také přivázala na vodítko a protáhla. Docela stresík, odezníval postupně. Ve tmě vzadu v bunkru jsem ji z vodítka pustila. To koukala. Ale bylo jasné, že je to lepší, žrala, příště bude lépe. Při pohledu na štěńata je nádherně vidět, jak jsou Aywy a Korálek už zkušení a co všechno už umí.

Všechny čtyři pesany jsme odměnili dvouhodinouvou procházkou po lesích a stepích. Budou fotky!

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama