Lednový výcvik na Vysočině

9. ledna 2012 v 13:21 | kajan |  Tréninkový deníček - výběr
Klasický výcvik + výroční schůze ZBKV.

Pátek - štěkání po tmě.
Sobota dopoledne - plochy ve třech družstvech (bylo nás opravdu hodně).
Sobota odpoledne - poslušnost.
Sobota večer - schůze ZBKV.
Neděle - sutiny u Pacova.

Počasí bylo na leden vlídné. V sobotu napadl poprašek sněhu, který romantizoval atmosféru a hlavně mou osamělou a dlouhou procházku s Orfi mezi poslušností a schůzí (Aywy jsem nechala odpočívat, cvičila více). Vlastně to byl napůl běh :-).

Při přesunu na plochu se Orfi přidala k několika psům, kteří vyrazili za srnkami. Hmm, že by lovecký pud? Vydržela jsem ji nevolat, vrátila se po chvilce (a velkém oblouku) - ovšem jako snad poslední z uprchlíků - sama, takže jsem si nepokazila přivolání.

Aywy ztratila dva míčky. Skoro by se zdálo, že je vyplivla schválně v okamžiku, kdy měla jít cvičit Orfi, aby je Orfi nedostala. Ale to by asi neudělala, tak nevím.

Práce v "sutinách" byla mnohem těžší, než jsem čekala. Byl to tak moc nezvyklý terén, že to psy trochu zaráželo. Ony to vlastně nejsou ani tak sutiny, jako velký, opuštěný dům plný krámů. Sutiny v počátku. Psi čenichali k zatuchlým peřinám a matracím. Mnozí hodně klouzali po namrzajícím linoleu v předsíni (Orfi z toho byla chvíli úplně rozklepaná - rozjely se jí totiž všechny nožičky naráz, každá jiným směrem).

Udělali jsme kus práce, prima.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama