Vánoční

25. prosince 2011 v 15:23 | kajan
První vánoce v novém domově. V Praze jsme chodili na Štědrý den do ZOO. Ale v posledních letech to nějak nebylo ono. CHodilo tam stále větší množsžví lidí, u brány se rozdávaly za velké strkanice dětí (kdo se nesrkal, nedostal) nepotřebné "dárky" a prostě se to nějak posunulo směrem, který nám nevyhovuje. Takže jsme tradici s klidným srdcem přerušili a na pozvání Romči jsme se s Ester šly projít s Aywy, Orfi a Miou do polí a lesů u Hrabanova a také - po procházce - s piškotky popřát pejskům v místním útulku.

Pejsci ale nechtěli ani tak piškotky jako podrbat. Bylo to hodně emočně náročné. Jeden pejsek byl jako Brixinka nebo jako Ešlík (od Aleny) asi půlroční zarostlý malý černsotříbřitý kníráček. CHytrost mu koukala z očí. Musím na něj pořád myslet.

Ještě tam byla jedna malá ošklivá zrzavá fenečka s duší alá Mia - agiliťačka, ale to si někdo přímo před námi odvezl s sebou domů. Takže ta nám v hlavě neleží. No a pak jedno asi půlroční štěně alá černobílý španěl, fenečka, která laškovala s Esterkou tak, že jí hozené piškotky zase nosila k plotu a plivala je přes dráty zase ven Esterce. Žrát nechtěla, chtěla si tak moc pohrát... No a další a další tvorové, kteří neměli štěstí na lidi.

Odpoledne přijela babička se Zbyndíčkem (to pro Zbyňka vymyslel Kuba) příjemné posezení, večeře (kapr se moc povedl) a dárečky u stromečku. Korálek dostal kost a sám si ji našel mezi hromadou dárků a odnesl a hryzal pod stolem. Po chvilce ji přenechal Orfince a šel ke stromečku pro další (jak se zatvářil, když zjistil, že další am není :-). Je s nimi všemi legrace. Za trochu bláta v kuchyni to stojí! Šťastné a veselé všem přátelům!

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama