Procházka a výcvik v sobotu

3. prosince 2011 v 20:25 | kajan |  Tréninkový deníček - výběr
V sobe měli jet na Vysočinu na záchranáře. Ale nepodařilo se mi zajistit hlídání pro Kubu. Takže jsme zůstali doma. Byl krásný den. Sluníčko celý den svítilo, bylo i docela teplo - nad 10 stupňů. Dopoledne jsem zajela s Kubou a Aywy a s Orfi do Klánovic a pomohla s venčením dobrmánka Katíka. Babičce jsem s mírným zpožděním (minulý víkend bylo auto nepojízdné - Tondovi upadl výfuk) dovezla vlastnoručně upletený advenční věnec. Naoplátku jsme dostali skvělý koláč. Historku, jak Katík babičce utekl, raději vynechám :-).

Odpoledne jsme šli s Danem na místní cvičák a pocvičili si. Kubíka chvíli hlídal Joelek.

Aywy jsem vzala po dlouhé době do řadovky. Ta koukala. Docela dlouho trvalo, než začla opravdu pracovat. Je teď tak nervní. Myslím si, že pomohlo. Taky kladinu a překážku jsme dali. Jedno hezké hledání s Luckou na ploše vedle cvičáku. Foukal hodně vítr. Aywy na povel hledej vyběhla na 50 m do oranice. Docela jsem se divila, proč to dělá, když je jasné, že tam figurant není. Jenže ona si jen nadběhla vítr - po padesáti metrech se v oranici otočila proti větru, nasála a neomylně a rychle vyrazila proti větru přímo k figurantce. Bylo to velice cílené a hlavně efektivní. Tak takhle to dělá v lese! Mezi stromy jsem její práci s větrem jen tušila, nikdy jsem ji tak dobře neviděla. Nádhera. Je to šikulka. Samostatná práce s pachem! Üžasná!

S Orfi jsem si pohrála na place. Nic ji neobrátí od míčku a ode mne. Super. Udělali jsme i kladinu. A hra na štěkání s Luckou. No a pak kolečko obran s opravdickým figurantem. Ta koukala, že se má přetahovat s chlapem! Opatrně, ale dala to. On byl hodně citlivý a příjemný, takže se po několika "výhrách" nafoukla sebevědomím jak černý balónek. Doma si pak vzala pešek a hlídala si ho (ve spaní) před každým, kdo šel zrovna okolo. S nosem na pešku se rozvalila ne nejfrekventovanějším místě v kuchyni a "spala". Při tom párkrát kousla Aywy, jednou Korálka .. když se ohnala po Kubovi, usoudila jsem, že s peškem se dá zrovna tak spát v kenelce. A šoupla jsem jí tam. I s peškem. Ať si ho hlídá tam. Hezky se prospala a už tolik neprudila. (Když odmyslíme to, že vytlačovala Korálka od Dana, který čistil Korálkovi zuby, a chtěla čistit zuby sama. Dan jí opravdu zuby čistit začal, jako za trest, jenže ona z toho byla nadšená. Tak co s tím?

Také Aywy měla dneska veselejší a hravější a pohodovější náladu. Teď mi spí u nohy pod Tondovým počítačem (můj je již týden mimo provoz).

Venku fičí vítr a já vyndavám knížky z krabic a rovnám je do knihoven. Téměř po roce. Začínám si mezi svými starými známými přáteli připadat maličko více jako člověk. Taky jsme s Danem upekli první várku cukroví. Tak už mne vynecahný trénink v Telči tolika nemrzí... nebo jen malilinko...
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama