První druhý pes

15. srpna 2011 v 14:47 | kajan |  Orfi - jak rostu a tréninkový deníček
Od nového roku jsem vážně uvažovala o svém "prvním druhém psovi". Dosud jsem měla vždy jen jednoho psa či psici. Pokud nepočítám tedy to krátké období, kdy jsem měla doma invalidní Brixinku a pořídila si Aywy. Jenže to už s Brixinkiou nešlo pořádně ani chodit na procházky. Ale i teď, když máme doma smečku, mám jen Aywy, ostatní dva jsou psi dětí. Vzájemně si je hlídáme, ale cvičím je jen tak, abych je mohla venčit bez ostudy a obav z útěku.

V poslední době mám chuť cvičit dalšího psa - aby ne, vždyť jsme se přestěhovali do kynologického ráje. Samozřejmě první, co mne napadlo, bylo štěně borderky. Mé vlastní odchované fenky byly zadané dříve, než jsem poznala, jak moc po druhém psovi toužím. A říci lidem, kteří už na ni čekali, že si ji nechám, na to nemám žaludek.

Serfovala jsem tedy po chovatelských stanicích borderkolií a zjistila jsem, že mám hodně vysoké nároky a že ne každý vrh se mi líbi. Nakonec jsem našla jeden skvělý, objednala jsem si štěně - fenku, ale narodili se čtyři kluci. Po nějaké době jsem to zopakovala - skvělé spojení - ale narodila jen jedna holčička, která však nakonec zemřela, jinak opět samí kluci. To už jsem si začala usilovně přát, aby mi někdo "toho mého druhého psa nabídl a strčil pod nos".

Někdy v té době mi zatelefonovala moje dlouholetá přítelkyně, zooložka, a mimo jiné se zmínila, že bude u sebe ve stáji odchovávat vnuky po své úžasné psici Taře. A nabídla mi štěně. Taru jsem znala a měla jsem ji moc ráda. Byla to prý první groenendaleka v ČR se složenou stopařskou zkouškou ZPS1.

Prolustrovala jsem rodiče vrhu a hodně se mi zalíbili. Plemeno mi také není nepříjemné. Navíc se hodí mít na velké zahradě psa, tkerý vypadá jako hlídač. Takže jsem Dominice telefonovala zpět, že kdys se narodí fenka, že jo. Ona si také z vrhu nechává fenku, tj. se musely narodit alespoň dvě. Čekalo se více než deset štěňat, tak jsem byla v klidu. Když mi ale přišla na mobil SMSka upozorňující, že mám nový mail a zpráva zněla "narodilo se 5 štěňat, jsou to samí", tak jsem si myslela, že zase "kluci". Ale bylo to "samí cvalíci" a z toho tři kluci a dvě holčičky. Dominika si již při porodu vybrala celočernou fenku. Na mne měla tedy zbýt ta s bílým znakem na prsou. Vymyslela jsem jí jméno (písmenko C je docela protivné) - inspirovala jsem se názvem chovatelské stanice Ze Ztracené zahrady (Cikáda) a mým oblíbeným příběhem o Orfeovi (Orfi).
Na přelomu července a srpna jsem se (s menším přestávkami na 15 dnů) přestěhovala vedle oné stáje do vesničky Dědová. A groenendaelkas bílou náprsenkou si mne během té doby vybrala. (Kdežto ta druhá fenka se mi absolutně vyhýbala). Všechna štěňata byla pěkná, dravá, vyrovnaná. V tomto počtu to sand ani jinak nejde. Ještě jsem nikdy neměla psa, který si vybral mne. Zatím jsem buď psi dostala od babičky (Puňťa) či rodičů (Bred) nebo si je vybrala sama (Brixinka, Aywy).


Aywy si jí také docela rychle oblíbila. Již druhý den jí nechala dělat to, co svým štěňatům snad nedovolila nikdy. Orfi je totiž hodně v pohodě - Aywy na ni třeba vrčí, ale ona jí líže tesáky a pak se jí svalí mezi přední nohy a stočí se do klubíčka a zdřžímne si pod Aywynčinou opchranou. Aby bylo souznění dokonalé, nebo kdoví proč, začala Aywy navíc i nosit uši stejně šejdrem jako Orfi.Tak to jsou mé dvě psice. Sranda co. A začínáme znovu!
 


Komentáře

1 sexy prom dresses sexy prom dresses | E-mail | Web | 23. října 2012 v 9:09 | Reagovat

A. He wanted to make up his mind!
http://www.agoweddingdresses.net/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama