Brigáda, sutiny, poslušnost

7. května 2011 v 19:40 | kajan |  Tréninkový deníček - výběr
Na cvičišti v Lysé byla dopoledne brigáda. Tak jsem tam poprvé vyrazila bez psa. Mám radost z prima lidí i přátelské atmosféry.

Odpoledne jsme se vydali do Milovic do nového vybydleného terénu.

První terén
Aireen a Korala jsme učili prozkoumávat terén systematicky - vlevo, vpravo, vlevo vpravo. A dlouho - na vytrvalost. Aywy si ve stejném terénu zopakovala to, co umí. Mia dostala terén poloviční.

Koral to docela chápal a jakžtakž dodržoval, ale Aireen se hned od dveří vydala po stopě do druhého patra vyštěkat figuranta. SIce ovladatelnost asi moc nepochopila, ale ukázala svou samostatnost. A to se na podzim v sutinách bála šlápnout! Podobně se Mia osmělila a v sutinách se už tolik nestresovala. A nechala se Esterkou, které to moc šlo, navádět a pak s radostí letěla k figurantovi. I vesele zaštěkala.
Ale největší radost mi v prvním terénu udělal Koral, který bravurně a hodně vytrvale prozkoumával terén a na konci samostatně figuranta označil.

Druhý terén
Ve druhém terénu měli ve ne úplně temném sklepení takovou poloviční výšku - figurant ležel na velkém nádrži cca v 1,5 m. Koral ho našel a označil samostatně. Aywy také. Aireen ho našla a docela dlouho přemýšlela - co asi se dělá s figurantem ve výšce. Hned jak blafla, odměna, a pochopila a štěkala a štěkala.
Miuška měla svůj vlastní terén - dva figuranty, jednoho hned na začátku - motivační a druhého, mne, až úplně na konci ve druhém patře. Mia, která se ještě nedávno v suinách bála, nejprve vyletěla po schodech nahoru, už letěla po stopě, když jí Ester zavolala dolů a nechala jí prohledávat. Našly figuranta, zaštěkaly. Prohlédly terén a našly mne. Nejvíce jsem se zasmála, když Mia dlouho nešla a šly jsme se podívat., co v sutinách dělá. Velice pečlivě si zahrabávala si pamlsek na horší časy :-).

Poslední akce
Koral měl hledání v přízemí - figurant až úplně na konci budovi. hezky našel, hezky označil
Aywy měla hledání v lese - výšku, kterou oznaila jen krátce a pak začala něco pod stromem žrát (a hned zvracet). Takže chvilku štěkat nestihla. Ester jí prý nic neházela, tak to asi žrala trávu. Nebo kuličky na painball. Škoda. Aireen měla nástřel na strom v regulérní výšce - super zvládla.
Miu jsme měli neechat odpočívat, ale Esterka nechtěla. Tak jsme ji udělali nástřel. Mia krásně našla figuranta, ale pak zavřela oči a vypadalo to, že usne. Podařilo se nám ji maličko rozštěkat. ale pamlsky jí už moc nezajímaly - měla plné bříško.

Poslušnost na zahradě
Zúčastnili se jen tři psi (Mia šla spinkat) a - vlastně - kočka Vanilči. Trénovali jsme odložení a chůzi u nohy ve skupince (aby nereagovali na povely jiných psovodů). Silva se od minula skvěle naučila obraty vlevovbok i čelemvzad. Velké zlepšení. Koral se musí zklidnit (několkrát se zasekl a sabotoval) a Aireen neumí povel "volno".
Kubík nám udělal picu a bylo nám fajn. Teď pejsci spinkají. A já asi taky brzo půjdu spát, protože jsem vstávala bve čtyři, abych stihla své povinnosti a mohla se věnovat kynologii bez výčitek svědomí :--).
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama