Květen 2011

Agility v ZKO Lysá

24. května 2011 v 11:04 | kajan |  Tréninkový deníček - výběr
V neděli jsme se zúčastnily tréninku agility v naší ZKO. Milá a pejsky (a asi i nešikovné páníčky) milující trenérka se nám v horku obětavě věnovala. Aywy byla až příliš nadšená. Jinak dobré.

Koťátka chodí na průzkumy

18. května 2011 v 15:10 | kajan |  Kočky neobyčejné
Oproti borderkám jsou koťátka ve třech a čtyřech týdnech taková "ležící, spící". Už jsem se bála, že budou nějak divná. Ale před několika dny se začala trochu hrabat z bedýnky. Dnes dva kocourci šmejdili po kuchyně, kamarádili se s Miou a (kupodivu na ně nevrčela) i s Aywy. Jsou nádherní. Jeden určitě zůstane doma. ¨

Máme dost zájemců, tak je zatím ani neinzeruji, třeba se udají bez inzerce..

Edmund není doma

15. května 2011 v 14:02 | kajan |  Vzpomínáme na kočinky
Kubíkův milovaný kocourek Edmund není již pět dnů doma. Napsala jsem do útulku, ale nikdo se neozval. Zrovna, když se dostal zase do docela dobré kondice, zplodil syny, tak se ztratil...

Prosím, pokud jste ho někdo kolem Lysé/Litole viděli, o informaci - je černý s bílou náprsenkou a bílou špičkou ocásku,bílými vousky, polodlouhosrstý. Bez tetování a čipu. Jedno ucho měl poslední den mírně škrábnuté z nějaké šarvátky s místním kocourem. Je velice milý.
........................................chybí nám..............................................

Mia - krytí

15. května 2011 v 13:58 | kajan |  Mia - malá přítelkyně
Čtvrtek a pátek jsme vyhradili Mie a jejímu ženichovi. Ačkoli se o početí snažil, tak se mu nepovedlo se strefit. Minimálně před svědky. .. Štěňátka asi nebudou.

Škoda, zrovna se objevil další zájemce.

Brigáda, sutiny, poslušnost

7. května 2011 v 19:40 | kajan |  Tréninkový deníček - výběr
Na cvičišti v Lysé byla dopoledne brigáda. Tak jsem tam poprvé vyrazila bez psa. Mám radost z prima lidí i přátelské atmosféry.

Odpoledne jsme se vydali do Milovic do nového vybydleného terénu.

První terén
Aireen a Korala jsme učili prozkoumávat terén systematicky - vlevo, vpravo, vlevo vpravo. A dlouho - na vytrvalost. Aywy si ve stejném terénu zopakovala to, co umí. Mia dostala terén poloviční.

Koral to docela chápal a jakžtakž dodržoval, ale Aireen se hned od dveří vydala po stopě do druhého patra vyštěkat figuranta. SIce ovladatelnost asi moc nepochopila, ale ukázala svou samostatnost. A to se na podzim v sutinách bála šlápnout! Podobně se Mia osmělila a v sutinách se už tolik nestresovala. A nechala se Esterkou, které to moc šlo, navádět a pak s radostí letěla k figurantovi. I vesele zaštěkala.
Ale největší radost mi v prvním terénu udělal Koral, který bravurně a hodně vytrvale prozkoumával terén a na konci samostatně figuranta označil.

Druhý terén
Ve druhém terénu měli ve ne úplně temném sklepení takovou poloviční výšku - figurant ležel na velkém nádrži cca v 1,5 m. Koral ho našel a označil samostatně. Aywy také. Aireen ho našla a docela dlouho přemýšlela - co asi se dělá s figurantem ve výšce. Hned jak blafla, odměna, a pochopila a štěkala a štěkala.
Miuška měla svůj vlastní terén - dva figuranty, jednoho hned na začátku - motivační a druhého, mne, až úplně na konci ve druhém patře. Mia, která se ještě nedávno v suinách bála, nejprve vyletěla po schodech nahoru, už letěla po stopě, když jí Ester zavolala dolů a nechala jí prohledávat. Našly figuranta, zaštěkaly. Prohlédly terén a našly mne. Nejvíce jsem se zasmála, když Mia dlouho nešla a šly jsme se podívat., co v sutinách dělá. Velice pečlivě si zahrabávala si pamlsek na horší časy :-).

Poslední akce
Koral měl hledání v přízemí - figurant až úplně na konci budovi. hezky našel, hezky označil
Aywy měla hledání v lese - výšku, kterou oznaila jen krátce a pak začala něco pod stromem žrát (a hned zvracet). Takže chvilku štěkat nestihla. Ester jí prý nic neházela, tak to asi žrala trávu. Nebo kuličky na painball. Škoda. Aireen měla nástřel na strom v regulérní výšce - super zvládla.
Miu jsme měli neechat odpočívat, ale Esterka nechtěla. Tak jsme ji udělali nástřel. Mia krásně našla figuranta, ale pak zavřela oči a vypadalo to, že usne. Podařilo se nám ji maličko rozštěkat. ale pamlsky jí už moc nezajímaly - měla plné bříško.

Poslušnost na zahradě
Zúčastnili se jen tři psi (Mia šla spinkat) a - vlastně - kočka Vanilči. Trénovali jsme odložení a chůzi u nohy ve skupince (aby nereagovali na povely jiných psovodů). Silva se od minula skvěle naučila obraty vlevovbok i čelemvzad. Velké zlepšení. Koral se musí zklidnit (několkrát se zasekl a sabotoval) a Aireen neumí povel "volno".
Kubík nám udělal picu a bylo nám fajn. Teď pejsci spinkají. A já asi taky brzo půjdu spát, protože jsem vstávala bve čtyři, abych stihla své povinnosti a mohla se věnovat kynologii bez výčitek svědomí :--).

Kolo a zase kolo

7. května 2011 v 19:15 | kajan |  Tréninkový deníček - výběr
Tak pravidelně chodíme na kolo. Ne úplně každý den, ale každý druhý, třetí ano. Vždy, když mám chvilku volna, tj. brzo ráno, když děti spí, v čase Kouzelné školky ve dnech, kdy nemusím do práce a samozřejmě o víkendech.

Jezdíme už kolem 10 km, ale scénář je stále setejný. Já funím, bolí mne pravá noha (ta po úraze) záda, zadek a já nevím co ještě... a Aywy si vesele pobíhá okolo, kouše kytky a pase mne.

"Takhle jí kondici nevylepším," napadlo mne, ale dostala jsem nápad: "Aywy bude běhat se zátěží. Mám takovou prima tašku od Manmatu a do ní dám nějakou vhodnou dvojdílnou knížku a budeme vyčerpané obě. (Na realizaci tohoto nápadu nedošlo - začali jsme s přestavbou.., ždné běhání a posilování kondice).

Nevím, zda zkoušku uděláme, ale chci se připravovat zodpovědně.

Narozeniny

5. května 2011 v 11:06 | kajan |  Tréninkový deníček - výběr
Tak dnes slavím narozeniny. Je to zajímavé, jak člověk je pořád stejný. Nestačím žasnout, co už jsem vše prožila. Je to až mystérium.

Navíc čas do postele, nadýchaný piškotový koláč se srdíčkem ke snídani, příjemné pískání písničky a docela hezké počasí.

Bude to hezký den!

Motorika zadních končetin, svalová paměť a žebřík

5. května 2011 v 11:04 | kajan |  Tréninkový deníček - výběr
Díky tomu, že máme cvičák na konci naší ulice (dvě minuty na kole), můžeme chodit na žebřík několikrát týdně. Tak jsem začala cvičit motoriku zadních končetin tak, aby se Aywy vybudovala svalová pamět. Už teď je vidět zlepšování.

MIa hárá - hledají se zájemci o štěňata

4. května 2011 v 13:37 | kajan |  Chov
Tak je to pravda, naše Mia (Amanda China Stofox) si vzorně naplánovala hárání tak, aby už doma byl krycí list a všechny další lejstra a také, aby ještě stihal závody. Hned po nich začala hádat.

Očekáváme štěňata velice kontaktní, přátelská, výcviku psích kousků, agility apod. schopná, vhodná také na canisterapii a zooasistenci (aktivace a vzdělávání za pomocí psů) a zdravá.

BUdou geneticky čistá (clear) od PRA a PLL, tj. dvou velice nepříjemných očních chorob. Štěňata z vrhu nejen, že neonemocní, ale také nebudou přenašeči a budoucí majitelé nebudou musetzařizovat a platit povinná genetická vyšetření.

Od krytí mne trochu odrazuje skutečnost, že dva zájemci o štěně po Mie, kteří již rok čekali, se rozhodli raději ještě čekat :-( Zbyl nám tedy jeden a mlhavá předtava, že Kuba také potřebuje svého pejska...

Máme nebo nemáme jet na krytí? Toť otázka. Určitě by nás pošťouchli další zájemci.