Cvičení se štěňátky

23. března 2011 v 9:41 | kajan |  Vrh A BOC Storytelling - deníček
Poprvé jsme uspořádali výcvikové setkání se štěňátky. přijela tři. Amálka (Aksa Tanta), Any a Monty (Abraham) - níže je můžete zleva doprava vidět.

Ze všech tří jsme měli radost, co se naučila. Každé štěně vyniká v něčem jiném. Všechna jsou řádně opečovávána a milována. Je jasné, že z nich vyrostou řádní a vyhcovaní společníci. Bylo legrační pozorovat jak poznávají zahradu a jak se s vrtěním ocásků znovu očmuchávají s Miou a kočkami.

Dělali jsme přivolání a s některými přivolání za stížených podmínek, sed se soustředěním a lezní do krabice. To jsou cviky, které mám od Martiny Klimešové (autorky knížky, kterou všichni majitelé štěňátek dostali v dárkovém balíčku).
Dále jsme si ujasňovali význam dobrého jídla v kapse, hry se štěnětem a i toho, že není nejlepší štěně před cvičením nakrmit.
A hodně jsme si hráli a povídali.

Aywy byla nejprve uvrčená, ale jak se štěňátka začala chovat štěňátkovsky podřízeně, milsotivě je přijala a dokonce si chtěla s mOntym divoce hrát. Jenže on už pak moc nechtěl.

Druhé půlky cvičení se zúčastnila naše černá kočka Vanilči, která štěňatům hravě předvedla správné předvedení všeh tří cviků :-).

Když jsem ukazovala, jak naučit psa skočit do náruče, musela jsem si půjčit Miu, protože chytat Aywy se mi nechtělo (není mi úplně dobře). No a během výcviku se to Mia naučila. To měla Esterka radost, když se vrátila ze skautu a zjistila, že už to umí.

Dita mi skoro všechy výše publikvoané fotky. Díky Dito!
 


Komentáře

1 Dita Dita | 23. března 2011 v 14:33 | Reagovat

Rádo se stalo :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D

2 Dominika od Amálky Dominika od Amálky | Web | 24. března 2011 v 13:01 | Reagovat

Bylo to fajn, i když jsme přijeli trochu pozdě a nestihli uplně vše...

Jinak mě napadlo, že bychom mohli občas podniknout i nějaké společné venčení/cvičení/hraní, nejlépe někde poblíž Prahy či víkendové výlety klidně i někam dál... :-)

V případě zájmu můj email je MinikaP@seznam.cz.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama