Sláva zahradě

24. února 2011 v 11:55 | kajan |  Vrh A BOC Storytelling - deníček
Poslední celý den s Any. Hrůza i úleva. Štěňátka jsou docela solidní demoliční četou. Včera je hlídala Ester a Joel a já byla v práci. Po návratu jsem nevěřila svým očím - roztahaný a rozžvýkaný obsah krabice na papír po celém přízemí, ovesné vločky všude (jen ne v misce), rozkousané rukavice, loužičkek a hromádek bylo málo, ale když už, tak taky leckde. Štěňátka byla nadšená z mého příchodu a horá na mne - člověk pak nemůže dělat kroky, ale musí bruslit. Taková spoušť se likviduje dvě hodiny.
Ještě, že máme zahradu. SLáva zahradě. Je sice zase mráz a není možné je na ní nechat dlouho (zvlášť po očkování), ale i tak několik čtvrthodinek denně domácnosti uleví. Ideální je, když štěňátka doma hlavně spinkají a papají a divočiny si nechají na ven.
Máme na zahradě několik starých sromů a keřů, mezi kterými jsou báječné schovávačky. Takže se schovávají a jukají na sebe. Tahají za větve a honí sýkorky, které (když se za větev dost zatáhne) z keře vyletují a štěbetají své rozlobené "co to děláš, prevíte".
Trochu se bojím, aby naše báječná štěňátka někdo přes plot neukradl, tak chodím s nimi po zahradě tam a zase zpět, je to jaké procházka, jen vím, že mi nemůžu utéct za plot. Takže to je paráda. Tohle bychom v Čimičáku nemohli. Štěňátka samozřejmě nechtějí domů. Nejvíce proti teplu protestuje Alfirin. Ta je jde první ven a poslední dovnitř takřka vždy. K ní se přidávají nejčastěji Arcimboldo a Dag.. ostatní se střídají... Přestala jsem je "lovit" a donášet a nechávám je venku chvilku i samotné s Korálkem.
Korálek, když jde někdo kolem plotu, štěká. A já mohu dění z okna kontrolovat. Zjistila jsem, že štěňata na tatínkovo štěkání reagují úprkem buď ke dveřím a domů a nebo schováním se pod auto. A odtamtud je já vylovím jen občas, cizí nikdy. Začala jsem toho pudu využívat a když chci štěňata vzít už do tepla, tak požádám Korálka, aby štěkal... a je to - prchají domů o stošest :-) kdo má borderky musí být chytrý :-).
Králík už z klece nechce. Dag a další ho moří tak, že raději sedí vevnitř v bezpečí. Kočky a Mia mírně trpí, ale když je to přestane bavit prchnou do patra. Kromě Arciho se Any naučila proklouzávat kolem zátarasů a chodí za námi nahoru také.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama