Návštěva veterináře

17. února 2011 v 13:53 | kajan |  Vrh A BOC Storytelling - deníček
Tak jsme se dnes dopravili na veterinární kliniku MVDr. Jána Mecery v Čelákovicích.
Štěňátka jsou všechna naočkována a načipována.

Všechna mají v pořádku zoubky - tj. dobrý zkus a počet (jsou to samozřejmě mléčňáky, ale když jsou mléčňáky v pořádku, jsou častěji v pořádku druhé).

Žádné nemá kýlu. Všechna mají srdíčka a asi i nějaké další na pohmat či poslech zjistitelné vnitřnosti v pořádku v pořádku.

Hlavní je, že Alfirin je prý také v pořádku. Je jen menší. Ať si s tím nelámu hlavu. Prohlédli jí uzliny a nějaké další věci. Víc prý není potřeba podle pohmatu a psolechu by se problém poznal. A pokud není apatická, je akční, tak dobrý. HURÁ!!! 

Ale: někteří z kluků nemají ještě varlátka úplně tam, kde by měla být. Všechna jsou ale zjistitelná pohmatem. Doporučili mi masírování a ukázali, jak, aby se vazivo, na kterém visí protáhlo.

Ptala jsem se také na to, zda jsou problémy s varlátky geneticky přenosné (tři z pěti brášků Aywy také mělo "pomalé sestupování" a jeden z nich (Archie) nemá jedno varlátko úplně sestouplé a nebyl z tohoto důvodu uchovněn).

Tak prý je to geneticky podmíněno, ale je to recesivní gen. No ale po mých dalších otázkách, vylezlo, že je to polygenní vada (pak doktor asi nejdříve nevěděl, že vím, co to je polygenní vada, tak to nechtěl nejprve použít..). Polygenní vady je hrozně složité sledovat, nelze na ně dělat testy (obobdně je polygenně podmíněná třeba výška). Samozřejmě čím více genů se na habitutu projevuje, tím hůře se to sleduje.

U Korálka a jeho sourozenců podobný problém není (nebo alespoň o něm nevím, ale jsou to kluci často uchovnění), tj. u nás by to nemělo hrozit, když je to ten recesivní gen..  i podle veterináře by se měla dostat na svá místa.... uf uf uf. Doufáme, že ano!

Naučila jsem se varlátka hledat (hledala jsem je úplně jinde, než jsem měla :-). Uvidíme, co se stane po tom masírování. S budoucími majiteli pejsků - kteří jsou v ohrožení - to proberu. Snad se to do předávání vyjasní. Aršíš Brown to má OK. Flíček a ostatní "skoro OK" (tj. "na spadnutí" do správné polohy). Nejméně má jedno varlátko sestouplé Dag. Budeme masírovat a sledovat. A domlouvat se o to s budoucí páničkou.


.. holt se štěňaty člověk nemůže být bez starostí...
 


Komentáře

1 hry-online-zdarma-superhry hry-online-zdarma-superhry | Web | 24. června 2011 v 16:04 | Reagovat

Chceš vyhrát Minibike, R/C model Ferrari, originální hru COD:Black Ops nebo MP4 přehrávač ? Koukni se na http://raketka.cz/soutez-c.-1 a zůčastni se letní soutěže raketka.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama