Kocourek Edmund je nemocný

28. února 2011 v 18:10 | kajan |  Kočky neobyčejné
Kocourek Edmund po stěhování začal chátrat, trochu zhubnul a hlavně se mu hodně zhoršila srst. Před týdnem měl takový divný třes brady a tekly mu sliny. Tak honem na veterinu, akorát máme k odběru štěňátka, musí se vyloučit přenos na ně. (Hádejte, co mne první napdlo, když sliny z pusy...no pak jsem se uklidnila, že pět let v ČR vzteklina nebyla..).

Veterinář naštěstí okamžitě vyloučil, že by byli lidé nebo pejsci v ohrožení. Jedná se o pouze kočičí záležitost. Ale tím nám štěstí skončilo. Ukázalo se, že Edmund je nakažený FIP, vážnou (smrtelnou) kočičí nemocí. Obě naše kočičí krasavice také, starší Vanilči více, ale u nich se ještě neprojevila. Pozitivní nález v krvi totiž neznamená projev - ten se vyprovokuje stresem.
No, jak tohle dopadne. A co říci Kubíkovi, který si Edmunda vybral, ochočil a zamiloval. S kým si bude Kubík povídat až Edmund nebude?

V některých zemích se nakažené kočky okamžitě "uspávají", aby nemohli nakazit další kočky. Mám tedy doporučeno kočky už nepouštět vůbec ven, aby nebyly zdrojem nákazy. Šedivce to bude jedno, nechodí ven. Ale Vanilči je venku moc ráda, ráda se mnou chodí na dlouhé procházky. A co s Edem? To nás tedy čekají blbé starosti.

Na internetu se diskutuje zda je nemoc opravdu tak nakažlivá, jak se dříve říkalo. A zdá se, že hodně koček s pozitivním nálezu v séru, nemusí mít řadu let žádné příznaky a dožije se vysokého věku (ale asi právě taková nám naše nakazila).

Ach ach..
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama