Hledáme další super páníčky!

12. února 2011 v 20:53 | kajan |  Vrh A BOC Storytelling - deníček
Už jsme se tady trochu zabydleli, tak dávám další inzeráty na poslední dvě/tři volná štěňata.

První je krásný medvídkovitý (tj. chlupatý, kulatý, něžný) hnědobílý pejsek Aršíš Brown.

Je roztomilý, chytrý a mohl by mít předpoklady nejen pro výcvik, ale snad i na výstavy a do chovu. Bude mít hezkou hlavu a je celkem rovnoměrně vybarven. Má hustý hnědý kožíšek. Po rodičích se očekává pracovitost a vytrvalost.

Samozřejmě bude hlavně takový, jakého si ho  budoucí majitel udělá.

Ale nyní má všechny předpoklady být "nej" pes.

Při jeho socializaci je přítomna nejen matka a sourozenci a lidi (šest :-), ale také otec a další malý, milý pes - tetička Mia. No a kočky, morčata, králík.

Je chován spolu s ostatními v kuchyni a má (takřka vždy) možnost volného pohybu po cca 50 m bytu a pokud nemrzne, tak je několikrát denně venčen i na velké zahradě a zvyká si udržovat čistotu, tj. když se otevřou dveře ven, doma hromádku a loužičku neudělá, ale vydrží až na trávu (nebo rohožku - podle toho, jak moc potřebuje :-).

Hodně se mu věnujeme, hrajeme si s ním, učíme ho přetahovat se o hadřík či malou hračku. Jako první z našich štěňat se naučil získávat granulky ze "sypací kouličky", jako druhý vylezl z porodní bedny. Na fotce níže je úplně vlevo, kouše trávu.


                                                                  

A další volné jsou dvě fenky. Obě jsou trikolorní, tj. černobílé s pálením. Obě jsou hodně akční. Ani jedna (asi) nebude zářit na výstavách (ale vyhrál někdy výstavu trikolorní pes?). Lze ale očekávat jejich uchovnění.

Aksa Tanta je trikolorní fenka, větší z obou. Pod krkem má černý flek, který zasahuje na pravé straně do límečku alá obojek. Až vyroste a bude jí vydět pod halvu na hruď a krk, bude tento flek nápadnější. Již teď ho ale můžete na fotce zahlédnout. Je to prima poznávací znamení. Má (docela) pravidelně vybarvenou hlavu s výrazným pálením kolem očí. Její bílá páska skoro půlí čerň na hlavě na dvě půlky.

Je nebojácná, živá, pere se se sourozenci, tahá se o hračky a vrčí u toho. Občas "chytá" mou nohavici, když jdu kolem ní.

Ze všechnašich tří narozených fenek bych na výcvik jako nejlepší doporučila právě ji.

Na fotografii vidíte i její nožky, tkeré jsou zvenku černé a zvnitřku (a maličko přesahujíce) bílé na stehna. No a také chuť s jakou okusuje míček.


Je to právě ona, kdo se tak usilovně tulí k chovatelce Aleně z CHS Stofox (od Mii).Poslední volné štěně je nejmenší z vrhu. Je to trikolorní fenka Alfirin (jmenuje se jako kvítek, který můžete znát z Pána prstenů - daroval ho Chodec Elfí princezně). Alfirin první týden méně rostla a báli jsme se o její další vývoj. Nyní se zdá, že je prostě jen menší, než ostatní sourozenci Možná, že je toho menšího typu borderek. Před prodejem ji ale ještě nechám vyšetřit veterinářem. Nicméně podle jejích divokých her a akčnosti a chytrých lumpíren, které vymýšlí ,předpokládám, že ji veterinář "uzná za normální". Je to lumpice. Získala si naše srdíčka.


Zatímco ostatní (raději nejmenovaní) třeba kňučí a volají o pomoc nás lidi, ona si vždy najde cestu, jak si pomoci sama. Když se její sourozenci perou, umí se bránit a nebo se jim schovat. Z kuřete si jako první urvala vlastní kus, který si odnesla do koutka a snědla ho. I když je menší, než ostatní, první uměla chodit do a ze schodů.
 


Komentáře

1 Dominika Pěkná Dominika Pěkná | 13. února 2011 v 6:12 | Reagovat

Milá paní Jančaříková, Aršíš a vůbec všechna štěňátka jsou opravdu krásná, ještě o tom popřemýšlíme. Každopádně děkujeme za nabídku. Petr a Dominika.

2 aywy aywy | 13. února 2011 v 12:49 | Reagovat

Díky!
KJ

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama