Rosteme a učíme se lézt!

11. ledna 2011 v 20:37 | kajan |  Vrh A BOC Storytelling - deníček


Všechna naše štěňátka krásně rostou. Nezajímá je vlastně skoro nic jiného, než jídlo, tak není divu. Maminka Aywy má jasno - na deku ani na spacák k nim nepůjde. Deku zuřivě tlapami odhrnuje a trhá ji. Nemá ji ráda. Asi chce studený odchov. Kojí je zásadně na podlaze ať už bedny nebo pokoje. Kdo chce pít, musí z teplého pelíšku vylézt a doplazit se k ní. Naštěstí to všichni zvládají. Jenže - když se napijí, tak je jim zima a musí zase lézt zpátky. A nebo se alespoň stulí společně do troj nebo čtyřlístků. Občas se slezou takhle na jednu barevnou hromadu. Zdá se mi to nebo ne, že je větší, než první den?


Zatím se všichni vyvíjí dobře. Těžko hledat nějaké rozdíly. Hojí se jim jizvy po pupeční šňůře a začínají se jim pigmentovat dosud růžové čumáčky a tlapky.
Postupně se knim každý den o trochu blíže přibližuje tatínek a tetička Mia. Aywy už na Korálka vůbec nevrčí, dokonce na chvilku vlezl do bedny. Mia si do bedny netroufla, i když se jí štěňátka moc líbí a chěla by. Aywy se na ni mračila. Určitě bude za pár dnů pomáhat čistit a hlavně zahřívat, protože se ráda tulí ke každému (i kočkám).

Pes 1 je hnědobílý s pálením. Je to cvalík, trochu si stoupá na nožičky no a je to krasavec s nádhernou hlavou, docela  pěknou bílou hřívou a suprovým pálením na obočí a čumáčku. Čeká, zda si jeho vybere paní E.T.Pes 2 je trikolorní a asi to bude celý tatínek. Jen tu Korálkovu kouzelnou tečku asi mít nebude. Místo ní bude mít čárečku. Čeká, zda si jeho vybere paní E.T. Jinak si o něm dopisuji ještě s jednou paní (nezávazně).


Pes 3 je černobílý. Má se čile k světu. Ale hrozně nerad se fotografuje. Je zamluvený, ve středu se přijede nový páníček podívat, zda splňuje jeho očekávání (jak by nemohl...).

.. a utíká před fotografy...Pes 4 je hnědobílý. Celá maminka (alespoň barevně). Dnes se kvůli němu ozvala paní nebo slečna z Brna. Uvidíme, zda splní její očekávání. Dosud je tedy volný.

Ani on se nefotograguje rád.

Pes 5, který se narodil poslední je (alespoň pro naši rodinu) nejkouzelnější. Je hnědobílý s pálením a na zádech má bílou skvrnu v podobě dinosaura! Navíc se má čile k světu. Už se zkouší stavět na nožičky. Opravdu jen pro ty nejlepší páníčky! (Nejlépe nějaké naše známé, abychom s ním neztratili kontakt!)


Fenka 1 je trikolorní. Na pravé staně má v bílém límci takový legrační bílý pásek alá obojek.
S fenkami je to tak, že čtyři zájemci čekají na tři fenky. Navíc, kdyby nám nějaká zbyla, tak by se nic nedělo (budeme mít velkou zahradu). Až si paní I.K. vybere, tak se ukáže, na koho se tahle čiperka dostane.Fenka 2 je také trikolorní. Dnes jsem si všimla, že přibírá trochu méně, než její sourozenci, tak jsem začala hlídat, aby se při kojení dostala k cecíčkům. Tři z kluků jsou hodně razantní, každého odstrčí. Tak se musí hlídat, aby neodstrkovali vždy jí. Fenka 2 má krásně pravidelně vybarvenou hlavu, bude po tatínkovi. Přemýšlím, co to má za červený flek na nožičce na fotografii. Ve skutečnosti to není tak zřetelné .. růžové místo na noze. Ještě to musím prozkoumat, ale teď spinkají, nechci je budit, protože má Aywy chvilku klidu.

Poslední fenka je černobílá. Určitě je zamluvená (pokud si ji nevybere paní I.K.), čeká na ni jiný zájemce/kyně, která chce výhradně černobílou fenku. Aby ne, je krásná!

 


Komentáře

1 Terka Bartošová Terka Bartošová | E-mail | 12. ledna 2011 v 21:27 | Reagovat

Jsou to nádherný štěňátka a jak krásně rostou, každym dnem jsou větší a hezčí :-)

2 Kateřina Jančaříková Kateřina Jančaříková | 13. ledna 2011 v 8:41 | Reagovat

Ano, rostou a delší dobu spinkají a více se pohybují. První z nich začali včera i vrtět ocásky. Nejdříve jsem to viděla iu té nejmenší (F2) a potom i další P2 a F3 z trojice "maličko menších čb". Začala jsem jim totiž dělat speciální "kojící chvilku" jen pro ně, protože ti draví je dokážou odstrčit. Nechci, aby se malý rozdíl ve váze mezi "větší pětkou" a "menší trojkou" každý den zvětšoval. Blahem, že mají cecíčky pro sebe vrtěli roztomile ocásky a vrněli. Dokrmovat je nechci, dokud to nebude buď nezbytné nebo vzhledem k věku běžné. Je to dobré řešení, jen musí s mrňousky někdo stále být - naštěsí nám to áš životní styl (a počet) umožńuje.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama