Dva týdny a dva dny

22. ledna 2011 v 13:49 | kajan |  Vrh A BOC Storytelling - deníček
Našim malým borderáčkům jsou dva týdny a dva dny. Už se učí chodit na čtyřech, ale je to stále vratké. Všichni již vidí. Jsou odčervení. K této příležitosti jsme je zvážili a mají od 650 do 850 g. Některé jsme již slyšeli štěkat a vrčet. Někteří už pijí mlíčko i z lahvičky. Někteří chodí močit na noviny, většina nemočí na teplou deku v pelíšku, ale probudí se, odleze z deky a udělá to někam jinam a zase se na deku vrátí.

Včera když jsem přišla z práce mne dvě štěňata (P2 a F1) přišla přivítat ke kraji porodní bedny.
Začíná to prostě být sranda.

Nejstarší je pes hnědobílý trikolorní pes Aaron Dag, který bude bydlet v Modřicích u Brna (je zadán a máme za něj zálohu). Dosud je plně kojen. Je to macek!

Díky jeho budoucí majitelce si mohu před stěhování užívat s pěknou knihou s příběhy o Dagovi ze Zpívajících lesů.

Druhorozený pes je trochu menší, než jeho bratři. Je to trikolorek (tj. černobílý s pálením) - Pes 2 (jméno by si zatím mohli budoucí majitelé vybrat). Jeho barva a vzor je velice podobný tatínkovi Koralovi a také dědečkovi. Ač je z psů nejmenší, je nejčipernější (první viděl, první chodil) a zdá se, že své tělo nejlépe ze sourozenců ovládá.
Chodí hezky močit mimo pelíšek a když se mu naskytne příležitost, krmí se i mlíčkem z lahvičky.
Plně kojen byl 10 dnů. Pro jeho menší velikost je mu nabízeno po kojení mlíčko z lahvičky - někdy chce a někdy ne.
Byl ve věku dvou týdnů odčerven (stejně jako všichni ostatní).
Tady na fotce je vidět, že si plete cecík s lidským prstem - chytne ho a cucá.
Zatím tedy čeká na majitele (ale v neděli může být všechno jinak - hledá se pes do truhlárny na Vysočinu).

Třetí narozené štěně byl také kluk - černobílý pejsek, původně P 3, který se bude jmenovat Arcimboldo (čte se: arčimboldo, volat asi jen Arčí) a bud bydlet v Modřanech a bude chodit cvičit nejspíš agility.

Tady na fotce je vidět, že se sice nerad fotí, ale že se mu focení i trochu líbí, protože si chvilku myslel, že lidský prst je něco jako cecíček.
Je pěkný, silný, rovnoměrně vybarvený.
Arcimboldo je zadaný, byla za něj zaplacena záloha.

Po třech klucích se narodila první holčička - Fena 1 je trikolorní, velice silná a zdatná fenečka, která má nepravidelný irský vzor. Na pravé straně krku má černý pásek.
Má široký bílý proužek na hlavě a rezavé pálení.
Není dosud zadaná!


Dále se narodil další pes - hnědobílý fešák P 4 (jeho opravdové jméno si stále mohou ještě zvolit budoucí majitelé) s pravidelným irským vzorem.
Má huňatý košíšek a celý je to takový teploučký hedvábný medvídek.
Je jako všichni hnědobílí pejsci velice průbojný.
Očička měl otevřená jako druhý. Několikrát jsme ho viděli, že močí na noviny. Bude hodně podobný  mamince.
Zatím je volný (ale v neděli to může být jinak, jeden z volných pejsků poputuje pravděpodobně do truhlárny na Vysočinu).

Po hnědobílém krasavci se narodila druhá fenka - Fena 2. Je to trikolorka s velice rovnoměrným vzorem i pálením. Je to nejmenší štěně z vrhu. Ale chodí, plazí se a občas je i první u maminky.
Byla kojena plně jen 9 dní, od té doby je dokrmována speciálním psím sunarem. jakmile se totiž u maminky strhne rvačka o cecíky, je obvykle odstrčená.
Psí sunar jí nabízíme po každém kojení, kdy se nepovedlo ji přiložit k cecíčkům přednostně. Někdy ho odmítne, ale většinou se jí do bříška ještě něco vejde. Je to fenečka, která klidně usne nenasycená.
Zatím nemá majitele a ani jí je zatím nijak aktivně nehledáme. UVidíme, jak se bude dále vyvíjet. Před jejím prodejem ji nechám prohlédnout veterinářem, aby se vědělo, zda je vše v pořádku a je jen menší, ale zdravá. Nebo (doufám, že to nenastane) má nějaký problém. V každém případě poskytneme zájemci všechny informace o jejím zdraví i prognóze.
Jak ji pořád máme v ruce a jak jsme ve střehu, aby byla vždy dost času u maminky, začínáme s ní mít takový hezký intenzivní vztah. A ona ho určitě začne mít k nám a k lidem vůbec. Je zde i možnost, že si ji necháme jako mazlíka, aby měla hezký domov, kdyby nebylo vše OK. Díky stěhování by to naštěstí nebyl problém.
Další štěně byla také fenka.

Fena 3 je krasavice v klasické černobílé barvě. Má hodně málo bílé na hlavičce, takže se mi zdá, že je to taková Arwen-večernice.
Uvidíme, jak to dopadne.
Pokud to nebude Any, bude to Arwen.
Zatím volná. ale čeká, jak se rozhodne paní I.K. a mimo to se o ni hlásí už i další dva čekatelé. Samozřejmě není jasné, zda jsou natolik trpěliví...
Do týden dáme vědět, slibujeme!
(Je to Any!!! - bude to záchranářka :-)

Poslední pejsek je náš faborit - je hnědobílý s pálením a s bílým flíčkem ve vzoru dinosaura na krku.
Obvykle je první u krmení. Obvykle dokáže každého odstrčit. Když nemá plné bříško vříská tak hlasitě, že se maminka vrátí a ještě mu přidá. Kdepak, aby jen tak usnul, když není dosyta najezený.


Zatím je volný. Doufáme, že dostane prima páníčky.
Tak to je vše, Flíček mává paciškou! Další focení za týden - nemají ho rádi a blesk jim určitě nijak neprospívá, když už se koukají.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama