Listopad 2010

Informace o plánovaném vrhu pro náročné - získané pomocí webových stránek ANADUNE

24. listopadu 2010 v 21:11 | přeloženo z ANADUNE webstránek |  Chov
Dědičnost a dědičné nemoce Příbuznost (počítáno 11 generací zpět) 2% Pravděpodobnost - onemocnění CEA ... 0%, - onemocnění CL .....0%, - onemocnění TNS ....0%, - vady dvojího ředění (dublemerle)...0% Pravděpodobnost barevných variant ve vrhu: Černobílá.............. 50% Trikolorní..............25% Hnědobílá ..............17% Hnědobílá s pálením .... 8%
Pravděpodobnost dlouhé (poldlouhé) srsti .. 100%

Inzerujeme štěňata

24. listopadu 2010 v 18:56 | kajan |  Chov

Již nyní je možné si zamluvit štěňata z kvalitního spojení po hnědobílé Aywy z Ohromujícího světa a triklórním Koralovi Rubínové srdce, která se narodí kolem 11.1. 2011.

Oba rodiče jsou uchovněni s pěknými bonitačními kódy, pracovití a zdraví (DKK 0/0, DNA CEA - A clear, plnochrupí), polodlouhosrstí. pracovně vedeni v záchranné brigádě kynologů (mnoho zkoušek). Jsou nepříbuzní (index příbuznosti jen 2), protože Aywy má otce v Rakousku. Na výstavy moc nechodíme, tedy byli jsme jen jednou (oba dostali známku velmi dobře).

Očekáváme štěňata v černobílé (50%) a dále: trikolórní, hnědobílá, hnědobílá s pálením i dalších barev (méně pravděpodobných), všechna polodlouhosrstá (žádné nebude mít krátkou srst).

Očekáváme štěňata vyrovaných povah s velkou chutí do práce.

Nabízíme 2011
Cena dohodou (po narození štěňat) podle barvy a pohlaví.
Kontaktujte nás s předstihem.

Nesení psa - jak správně za plný počet bodů

20. listopadu 2010 v 14:56 | Jihočeští záchranáři |  KYNOLOGICKÉ TEXTY A ESEJE

Nesení psa

03.12.2009 - 17:34
Zbytečné chyby v provádění cviku "nesení psa" připravují mnohdy psovody o cenné body.
Zdánlivě jednoduchý cvik "nesení psa", který má především prokázat pevnost nervů psa v kontaktu s cizí osobou, má svá určitá úskalí. Při zkouškách IPO-R stále dochází ke zbytečným nepřesnostem. Především psovod v závěru cviku často chybně přivolává psa "ke mně" namísto správného "k noze". Rovněž není dodržováno, že pes má u nosiče po složení na zem setrvat a je psovodem přivoláván až na pokyn rozhodčího po krátké pauze.

Zdroj
http://www.jihocesti.zachranari.cz/?idstr=35&lg=cs&idcat=43&id=43&page=0

Budou štěňátka - narození očekáváme 11.1. 2011

8. listopadu 2010 v 11:50 | kajan |  Vrh A BOC Storytelling - deníček
8.11. brzo ráno a 9. 11. k večeru se povedlo (za mírné asistence v podobě držení ocasu) nakrýt naši hnědobílou border kolii Aywy trikolorním psem našeho syna Koralem Rubínové srdce.
Byli dvakrát klasicky svázaní, a dlouho, takže se snad tentokrát můžeme těšit na štěňátka.


Bude to pracovní linie dvou zdravých psů DKK O/O u obou rodičů, DNA CEA- clear u obou rodičů.
A v tréninkovém deníčku je vidět, že psi skvěle pracují a fungují a že chybky jsou obvykle spíše na straně páníků, než na jejich. Oni oba jsou dokonalí, s výrazným vrozeným driftem do práce a temperamentem miloučkých workoholiků, kteří v práci pracují a doma spí s čumákem na noze páníčka.

Není to samozřejmě jen o rodičích, ale i o celé rodině.
Například letos se pěkně umístili Aywynčini bráškové:
1) Vítězem BCCCZ 2010 v kategorii OB1 je: Kateřina Škrdová a Artic Moon Z Ohromujícího světa
2 ) Vítězem BCCCZ 2010 v kategorii IPO1 je: Jana Monhartová a Archie Z Ohromujícího světa 

Socializace bude probíhat v centru rodiny se čtyřmi odrůstajícími dětmi a třemi psy a třemi kočkami. Štěňátka budou mít kromě maminky i tatínka (a také tetičku Miu). 
Socializace v domácnosti se psem-otcem je unikátní.

Přijímáme samozřejmě záznamy! Přednost mají ti, kdo prokáží zájem o jakýkoli druh výcviku či práce se psem nebo alespoň aktivního života se psem. Borderkolie opravdu nejsou psi do domácnosti na kanape ani na hlídání zahrady.

DOBA ODBĚRU: ZAČÁTEK BŘEZNA 2011.

Noční trénink 7.11.

8. listopadu 2010 v 11:46 | kajan |  Tréninkový deníček - výběr
S Aireen, Aywy a Koralem jsme si  v noci v dešti v Čimickém háji dali tři kolečka nástřelů a hledání. Aywy je v nejlepším hárání, takže jsme ji nemohli posílant nijak daleko.

Cvičení s Aireen bylo úžasné - zase je o kus dál, krásně hledala, i dva figuranty.

Ale co mne překvapilo, že hormony vytáčený Korálek nádnerně pracoval. Neudělal žádnou chybku, nepředvedl žádné ze svých zaváhání - vždy figuranty hned a svižně označil, svižně je hledal, po Aywy nekoukal.

Všichni jsme z něj měli velkou radost! Danovi gratulujeme!

Aywy je nakrytá

8. listopadu 2010 v 11:41 | kajan |  Chov

8.11. brzo ráno se povedlo (za mírné asistence v podobě držení ocasu) nakrýt naši hnědobílou border kolii Aywy trikolorním psem našeho syna Koralem Rubínové srdce. Byli klasicky svázaní, takže se snad tentokrát můžeme těšit na štěňátka.

A pak si to již sami zopakovali.

Bude to pracovní linie dvou zdravých psů DKK O/O u obou rodičů, DNA CEA- clear u obou rodičů.
A v tréninkovém deníčku je vidět, že psi skvěle pracují a fungují a že chybky jsou obvykle spíše na straně páníků, než na jejich. Oni oba jsou dokonalíé s driftem do práce a temperamentem miloučkých workoholiků.

Socializace bude probíhat v centru rodiny se čtyřmi odrůstajícími dětmi a třemi psy a třemi kočkami.

Přijímáme samozřejmě záznamy! Přednost mají ti, kdo prokáží zájem o jakýkoli druh výcviku či práce se psem.

Borderkolie nejsou psi do domácnosti na kanape.

Pohár města Hluboké

8. listopadu 2010 v 11:32 | kajan |  Tréninkový deníček - výběr
Zúastnily jsme se závodu - Poháru města hluboké. Získaly jsme naši nejlepší poslušnost v životě (97bodů), ale při prvním speciálu se Aywy zranila (píchla se o drát z panelů a vyrazila si dech) a já jsem ji prohlížela a povzbudzovala a utěšovala tak nešikovně, že jsem jí zabránila běžet k figurantovi (proto asi hnala tak usilovně, že se málem přizabila, že letěla k pachu o kterém již věděla).

Jsem prostě nešikovná. Prožívám trochu zoufalství z toho, že pes je dobrý až skvělý, ale já vždy něco důležitého nedokážu dotáhnout. Jednou se nedomluvím dobře s rozhodčím, jindy si špatně vyhodnotím situaci a tak v poslední době pořád.

Otázkou je, zda se dokážu naučit vše potřebné včas (než mi pes zestárne).