Říjen 2010

Pokus o ZTV 2

27. října 2010 v 19:20 | kajan |  Tréninkový deníček - výběr
17. 10. jsme se pokusily složit ZTV2. Opět pod startovacím číslem 1.Poslušnost jsme zvádly a postoupily do speciálu. Terén byl hodně náročný - strž plná bodláků, šípků, velmi prudký svah, ... 200 x 100 m. Průchod byl pouze středem. Aywy se hezky nechala vyslat do strany. Doběhla až úplně na samý konec terénu, vyskočila na střechu pergoly, která tam v kopci stála a usmívala se na mne a vrtěla ocasem. Těšila se na práci. Po zavolání se vracela a i cestou zpět hledala. V zaujetí vyběhla na silnici, která vedla hned vedle aleje značící konec terénu. Pak rozhodčí mne informoval, že mám psa mimo terén a že bych si ji měla zavolat, že je tam silnice, po které jezdí auta..., hvízdla jsem a ona samozřejmě přiběhla. vyhodnotila jsem to, že tamtudy z terénu odcházeli lidi a chytila jejich stopu.. Za krátko našla za polovinou po pravé straně prvního figuranta. Musela chudinka štěkat alespoň čtyři minuty, než jsem se k ní prodrala. Za chvíli druhého (v pravém zadním rohu) a za další chvíli, již cestou zpět po ose postupu, unavená i třetího (na levé straně v první půlce terénu. Celkově to byla opravdu nádherná práce, přesně jsem věděla, kde hledala a kde ne. Pracovala samostatně a s takovým elánem, i když ji plandal jazyk (bylo docela vedro). Vzhledem k tomu, že najednou chytala nějaký pach od pravého horního okraje, poslala jsem ji tam, ale z té pergoly nám zamával nějaký chatař, tkerý se díval, co se to pod jeho chatkou děje. Obě jsme to vyhodnotily jako jeho pach. Ona jak ho zahlédla již nejevila nadšení a já, i když nám zvývaly 4 minutky, nás odhlásila, abych ji neutavila. Ale to byla chybka. Nebyl to pach chataře, ale čtvrtého figuranta umístěného na ořechu stojícím na horním pravém kraji terénu :-(v místě, kde jsem ji na začátku odvolala, dohledávala výšku). V té chvíli, na začátku naší práce, když tam hledala, foukal silný protivítr, tj. jediné místo, odkud ho bylo možné dohledat byla ta silnice. Dobře to pochopila a šla tam ověřit pachy, ale já jsem si jí odvolala. Již druhá zkouška, kterou jsme nedotáhly protože jsme se s pořadateli dost dobře nedomluvili na konci a stranách terénu, kde se má a kde již ne hledat. Trochu mrzuté. Útěchou nám není ani to, že byli vyhozeni, kromě jediného, i všichni ostatní. Škoda, přitom mám pocit, že je fakt dobrá a v kondii. Holt jen trochu toho štěstíčka.

Výlet na Pálavu

4. října 2010 v 6:09 | kajan |  AAA/AAE intervence
Máme s Aywy před několika velkými akcemi. Takže teď nebudeme trénovat záchranařinu, ale těšit se na ni.

Udělaly jsme si se studenty výlet na Pálavu - Pouzdřanská step, přechod vodního díla a také Dívčí hrady a okolí.

Aywxy celý víkend aportovala a nutila studenty k ohýbání pro klacíček.

Cestou jsme se zastavili u jedné známé mého kolegy. Přišla za námi před dům, podala nám ruku, pohladila Aywy a pozvala nás dál. Dříve, než jsme kamkoli došli, stála Aywy před panelákovými dveřmi domu, kde bydlí.

Všechny nás to zarazilo a do domu jsme pustili Aywy samotnou s tím, zda najde dveře bytu.
Procházela byty, čuchala k prahům a šla dál. U toho správného se zastavila a vrtěla chvostem a maličko hrabala na rohošku.

Nejen, že cítila pach oné nové známé, ale také dokázala odhandout, co asi uděláme a šla (jak je jejím zvykem) napřed, aby ukázala, že je chytrá.

Není to potvora?