Obalovna, Červená Řečice, Motokros, Peklo

19. září 2010 v 19:47 | kajan |  Tréninkový deníček - výběr
Víkendový výcvik byl opět (hlavně díky Ireně) velice podařený.
Pátek večer
Plochy ve tmě.
Nejprve nástřely. Ovšem Aywinčin nástřel se proměnil v těžké hledání, protože figurant zalehl mezi nějaké aromatické byliny a nebyl asi z nich cítit. V druhém kole výška, kterou zase Aywy našla nečekaně rychle.

Sobota  dopoledne
Sutiny - v polorozbořeném zámku Červená Řečice. Nádherný rozbořený zámek s věžemi, sklepeními, nádvořím, půdními prostory. Našli jsme zde mnohem více úkrytů, než jsme byli schopni využít.  Nicméně díky obnovené spolupráci s jeho správci, jsme zde necvičili naposledy. Je to terén i na nějaký vyšší zkoušky. Tak se máme na co těšit.

Naše skupina - Braun, Boon, Bebe a Aywy pracovala v druhém patře a na půdách. Braun, který je dobrý na vyhledávání v plochách asi poprvé zjistil, že se musí v budovách čmuchat jinak.

Cvičení v patře.
Nejprve nástřely.
První hledání - cílem bylo, aby se psi naučili (zopakovali si) Postupné prohledávání terénu - to, že nemohou vyletět a zmizet
v druhém křídle zámku, ale postupně od dveří ke dveřím, od místnosti k místnosti. I když jsme to probírali, Brauna uhlídat nešlo, stejně vyletěl. Ale poučil se. Nejtěžší úkryt byl za
dveřmi u komína, v pološeru - hodně to tam táhlo, Braun i Boon dohledávali hezkou chvilku, než našli člověka. O pachu věděli, ale točilo se to tam po
klenbě. Aywy nádherně našla a označila člověka za zcela zavřenými dveřmi. To mi udělalo velkou radost. Pokračovala moc pěkně. A docela rychle našla i člověka u komína. Bebe pracovala moc hezky, fakt hledala i našla.
Cvičení na půdě.
Braun i Boon měli velké problémy dohledávat sedící figuranty na půdě. Asi se tam pachy lámaly, táhlo to tam atd. Vlastně do figuranta museli narazit čumákem, než si ho všimli. Hlavně Braun byl z toho napoprvé hodně překvapený. Kupodivu výšky ve stejném prostoru jim šly lépe.
Bebe jsme na půdě udělali jen nástřel - přes trámy přeskákala a označila figuranta bez zábran a druhý nástřel na výšku do okna.
Pak jsem poprosila Janu, aby mi schovala figuranty v budově. Úplně jsme si nerozuměly, takže mi je schovala jen v patře, kde jsme cvičili. Spodek jsme ale stejně pečlivě prohledali. Našli jsme
všechny těžké úkryty. Úkryt v prázdné místnosti s oknem, kde jsem myslela, že nic není, jsme napoprvé minuly - poučení - neodvolávat psa z místnosti on se vrátí sám.

Sobota  - po obědě: Obalovna - individuálně překážky a poslušnost.

Sobota večer (kromě skvělého grilování u ohně, díky Ivane): plochy v Motokrosu. Dvě kola hledání. Kromě Awy, Brita, Terezka, Bublina, Aireen. Výšky i přízemní úkryty. Výšku Aywy našla hezky a svižně. Trochu déle dohledávala figuranta ve vysokém porostu třtiny.

Neděle dopoledne: Peklo - sutiny
Naše družstvo (Aywy, Boon, Bebe) si udělalo toto:
Terén od vchodu nalevo:
a) Boon a Bebe - nástřel do takového hodně šerého sklepa. Oba zdatně překonali schody i tmu.
Aywy tam dostala figuranta, aniž ho viděla zacházet. Měla s tím problémy. Nejprve hodně rychle vletěla do sklepa a hodně rychle z něj vyběhla. Na druhé vyslání do stejného sklepa teprve začala prohledávat více pečlivě. Figurantka říkala, že se jí jednou dotkla čenichem ruky a neoznačila, pořád brala pach z výšky (klenba). Nakonec ji dohledala a označila bez dopomoci, jen s časovou ztrátou.
b) Boon a Bebe měli figuranty nad a pod schody na půdu. Pro oba bylo potřeba toto povzbuzení, aby se vydali na půdu po rozbořených schodech a štěkali v šeru půdy.
Aywy měla dva figuranty v baráku. Jednoho také na půdě nad schody (ale nešla jsem s ní) a druhého za zavřenými dveřmi v prvním patře. Vyslala jsem ji zvenku a čekala před budovou. K mé velké radosti a nadšení hledala sama a ne za dlouhou dobu našla figuranta v naprosto uzavřeném úkrytu za dveřmi a vyštěkala ho, i když jsem byla já ještě mimo budovu . Od figuranta jsem ji vyslala hledat dál a zůstala tam. Prohledávala pečlivě )ale já nevěděla, kde byla a kde ne, tak jsem ji nemohla vysílat). Po nějaké chvilce jsem ji vyslala na půdu (zdálky), vletěla tam bez problémů a označila figuranta.

Terén od vchodu napravo:
a) Bebe a Boon - nástřel do sklepa (úplná tma). Aywy hledání v úplně tmavém sklepě.
b) hledání, opět sklep + další figurant v uzavřené bedně v také dost šeré místnosti vzadu.

Velká spokojenost po víkendu! Aywy je ve skvělé kondici. Uvidíme, zda to ještě dá na nějakou zkoušku nebo umsítění na závodech.


        
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama