Korálek pokousán vlkodavy

6. srpna 2010 v 17:34 | kajan |  Koral - velký přítel
1.8. jsme se konečně trhli z Prahy a odjeli na Vysočinu na chatu u Kachličky. Hned první večer šel Dan pro chleba s Korálkem na vodítku. Dva vlkodavové, kteří doprovázeli své majitele sedící na hrázi, se šli na Korálka podívat a jakmile čuchli k zadku (asi se koukli, že je to pes), zakousli se do něj. Korálek prý ani nezavrčel nic, jen se zděšeně vyvlékl z obojku a prchal. Psi ho snadno dohnali. Majitelé naštěstí rychle zareagovali a psy si chytili. Dan Korálka prohlédl a zdálo se, že se nic nestalo. Jenže druhý den jsme objevili postupně pět kousanců. Z toho tři docela hluboké. Smůla.

Kor pokousán celek


Jeli jsme na veterinu. Znamenalo to dvě neplánované návštěvy Humpolce, 800,- minus a zkažený plánovaný záchranářský a dogtrekingový výcvik (nejhlubší kousnutí je na krku, takže se nedá nasadit ani obojek ani postroj) a také na docela dlouho konec výstavám (čtyři vyholená místa). Dvakrát až třikrát denně čištění kapes pod ránami roztokem betadinky a antibiotikovou mastí. Nejhorší je ovšem strach z dalších útoků - to už člověk není jistý ani když jde nakoupit se psem na vodítku? Prostě zkažená pohoda jediného mimopražského týdnu našich prázdnin. Majitele vlkodavů jsme oslovili dopisem zanechaným v oné restauraci, podle paní veterinářky jsou to slušní lidé, snad nám alespoň finanční náklady uhradí. Je to skoro celý Danův prázdninový výdělek.

Kor pokousán
 


Komentáře

1 Kateřina Jančaříková Kateřina Jančaříková | 4. září 2010 v 20:38 | Reagovat

Uhradili :-). Děkujeme! Opravdu jsou to slušní majitelé.

2 Katka Katka | Web | 18. července 2011 v 22:46 | Reagovat

Rány jsou zahojené, ale stále řešíme následky, konkrétně na chování Korálka. Začal se nám prát. Už nepřipustí, aby nebyl připraven, když se k němu nějaký velký pes blíží. Často on sám začíná vrčet a hrozit. Je to docela dlouhý proces a cesta trnitá.
Takže si prosím dejte pozor na vlkodavi.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama