Spáleniště - příprava na český pohár ZTV

1. července 2010 v 8:34 | kajan |  Tréninkový deníček - výběr
27. 6. až 1.7. jsme trénovali a rekreovali se na Spáleništi.
Po celou dobu bylo velké vedro. Tedy, ne jako vloni, kdy celou dobu lilo. Žel nerostly houby ani borůvky. A to i když bylo několik bouřek s rychlým vydatným deštěm.

Sobota (příjezd)
Večer - večerní tři kola rozehřívacího nastřelování, dva při zemi, jedna výška
Poslušnost - překážky.
Na večerním posezení se dělíme na skupiny.
Ocitli jsme se s Aywy (slovy výcvikářky) v nejprotěžovanější skupině, protože s Jindrou a Britou a Zbyňkem a Nerem budeme reprezentovat na závodě v ZTV 2. Jsem dojatá, že nás někdo bude týden popostrkávat do tohoto vrcholového závodu.

Neděle
Od 9 ráno naše trojka odešla na speciály v hodně, hustém smrkovém, těžkém terénu. Udělali jsme tři kola.
První kolo - figurant jde obloukem, vysíláme psi přes nepropustné houští na figuranta, který na sebe hlasem upozorní. Cílem je, aby do toho marastu v horku psi vlezli i bez stop.
Druhé kolo - o kousek dál ve stejném nepošlapaném hustém smrkovém porostu. První figurant na psa volá z dálky. Od prvního figuranta psovodi vysílali psy hledat druhého figuranta do stejného roští bez nápovědy.
Třetí kolo - stejný prostor jsme nechávali psi prohledávat prázdný. Cílem bylo trénování vytrvalosti v horku a nepříjemném terénu. Po cca 5 - 8 minutách jsme je vyslali na opačnou stranu cesty, kde docela daleko zase v houští a do kopce, byla výška na smrku.
Všichni jsme to s úspěchem zvládli!
Po obědové pauze od 14.30 voda. Během našeho máchání a slunění jsme se se všemi psy vystřídali na tréninku vodních prací.
Brigáda bude v srpnu organizovat vodní zkoušky.
Aywy nic nezapomněla a tedy vše, samozřejmě s mnohem více povely, než by bylo optimální zvládla. Až na doprovod člunu, to jí nejde. A ani nevím, jak jí to vlastně mám trénovat, aniž bych jí zradila a podtrhla.
Od 18 jsme šli na chvilku na překážky - jen pro nás dvě, hravě, na balonek i pamlsky. Hlavně jde o ten žebřík - musíme ho na ZTV 2 udělat tam a zpět (a beze mne). Ostatní zvládá, sem tam nepřesnost. Ale ten žebřík nevím, zda dotáhneme.
Večer šla naše trojka na noční speciál. Všichni psi v limitu našli. Takže se noční speciál vydařil. Nevěděli jsme, kolik máme figurantů.

Pondělí
Dopoledne jsme byli na plochách. Nástup byl od budovy lesem do kopce a hned nad kotci se začalo prohledávat. Prohledávali jsme prázdný terén dlouho. Po 15 minutách, když jsme byli na začátku trenažeru, jsme trochu zrychlili postup. Náš cíl - potrénovat vytrvalost psa v horku a nepříjemném terénu na hranici jeho výdrže se zadařil. Aywy jevila známky únavy, jednou se přišla napít, ale stále se nechala vysílat do houští, kde stále samostatně prohledávala. Po dvaceti minutách jsme byli na cestě na překážky, kde po pravé straně je hustý smrkový porost. Zde už - u boudy z vlnitého plechu - byl figurant. Aywy v lese vykvikla a vrátila se ke mně. Pohladila jsem ji a poslala zase hledat. Byla už opravdu unavená. V terénu hned - zdálo se mi, že na stejném místě - vyštěkala figuranta. Myslela jsem, že ho napoprvé ho daleko odem ne nechtěla vyštěkat. 
Ale když jsem se k figurantovi proklestila, tak mi říkal, že vykvikla kus od něj. Zranění na čumáku - malá odřenina, potvrdilo, že nezazdila figuranta, ale že se prostě odřela na bolestivém místě. Odpoledne voda - výcvik a koupání.
Po návratu k večeru krátká hravá poslušnost - jen my dvě s míčkem a talířem.

Úterý
Dopoledne Udělali jsme kolečko na kraji trenažeru - pes běhal mezi figuranty, které viděl, a štěkal na ně 5x nebo 6x. Cílem bylo, aby si uvědomili, že figurantů může být více, než dva nebo tři.
Pak jsme se posunuli na trenažer (sutiny) - jako odpočinek - zpestření výcviku. Dělali jsme nástřely a práci ve skružích.
Odpoledne byla Aywy u vody se zbytkem rodiny, ale necvičila, odpočívala ve stínu.
Já jsem s migrénou ležela (spala by bylo nadsazné vzhledem k hluku, který dělali psi a ostatní, co nejeli k vodě).
Odpoledne se na cvhilku zatáhlo. Toho jsem využila na krátkou poslušnost.
Večer jsme měly speciál potmě - jeden figurant ve výšce.

Středa
Dopoledne až do čtyř - sjezd Vltavy z vyššího Brodu do Rožumberka. Jízda na raftu s rodinou a třemi psy byl opravdu silný zážitek.
Hned po návratu ještě s mokrým psem krátká hravá poslušnost a dlouhý odpočinek.
Večer cvičení vyhledávání v trenažeru s panem rozhodčím V. Petrů. Nástřely na Silvu, která byla pro většinu psů nová, neznámá.
Pak jsme si říkali, co kdo chce. Aywy jsem dala figuranta do bunkru. Chtěla jsem, aby si bunkr prolezla a užila si nález v něm. Jenže ona ho označila jako uzavřený úkryt přes panely nad ním přes panely. Vlastně to bylo skvělé.
Večer byl dlouhý. Pesjci spinkali a my povídali.

Čtvrtek
Dopoledne zkoušky ZZZ a ZTP 1. Já vařím a uklízím a s Miou, aby se otrkala, jsem šla do skupinky Míše s Bunem.
Zkoušky z pohledu nezkoušeného jsou prima záležitost.
Jen mi kluci nesmí připomínat "za týden to bude horší".
V pauze po zkouškách, kdy zúčastnění (zkouškaři) a nejdůležitější účinkující (vedoucí zkoušek apod.) usnuli, jsme šli my ostatní do trenažeru. Udělali jsme Korovi a Braunovi nástřely na  skruže a prošli jsme s nimi podzemí. Potom měli v podzemí schovaného figuranta (vysílali jsme je do trubky). Cílem bylo posílit jejich sebevědomí a nechat je štěkat v mírně těžších siuacích.
Aywy jsem schovala dva figuranty do skruží a další dva na začátek tunelu.  Byla už se skružemi seznámená, takže je bez problému s nadšením našla. Mia měla dva nástřely. Hezký, krátký výcvik.
Začalo pršet. Prošla jsem s Aywy a Miou ještě překážky. Mia s nadšením překonala i malý žebřík.
Aywy vše udělala moc hezky, jen ten žebřík. Asi bude za týden za 0. Ale lépe, než aby si zlomila nohy.

Teroristická hra se nečekaně protáhla, takže jsme mohli zůstat jen na první kolo a do vyluštění šifry. Za pokladem jsme se již nevydali, ale nasedli jsme do auta a hurá prát a balit děti na tábory. Stejně jsme byli doma až v 1.30 v noci. Ale pro pesany bylo lepší jen v noci, než v tom vedru. No a my to (nějak) dospali.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama