Český pohár ZTV 2

10. července 2010 v 15:17 | kajan |  Tréninkový deníček - výběr

Byli jsme neuvěřitelně čtvrtí :-). Je to sice "bramborová", ale pro mne je to veliký úspěch. Můj sen být v první půlce se tak skutečně naplnil. Vlastně to byla první třetina.

Na zkoušku to ovšem nedalo, tu udělali jen dva první psi. Ale věřím tomu, že v září je naděje velká (nebo alespoň větší:-). Je to těžká zkouška.

Udělala jsem několik chyb z nezkušenosti. Hlavně jsem měla jít hned po příjezdu ukázat Aywy překážky. Uvěřila jsem, že poslušnost bude až v sobotu, protože v plánu bylo napsáno, že se začíná nočním speciálem,
takže jsem si chtěla překážky ozkoušet až večer nebo minimálně, až mi to někdo místní dovolí … … no a ono se to na místě dohodlo jinak, změnil se plán, začínalo se překážkami a ještě jsem si vylosovala jedničku… a než jsme se rozkoukaly, už jsme šly... 
Takže Aywy neskočila dálku ("ú tady je nějaká překážka" - všimla si, když nemohla jít na mé "vpřed" rovně, protože se zapletla) a chvilku hledala stůl při vysílačce, což nám ubralo potřebné bodíky. Malý žebřík se kynklal a Aywy propadla noha. I když ji dokázala docela rychle dát nahoru, tak to bylo za "chybně". Velký žebřík nakonec udělala, ale za něj bych si "chybně" dala i sama. Za plazení mi dali snad 5. Jinak 8- 10 bodů. Celkem jen 64.


Žebřík

V nočním speciálu Aywy jako jedna ze tří psů našla tři figuranty. Ve dne ale Aywy nedokázala dohledat
výšku u paní rozhodčí Ištvánkové (udělali ji jen tři psi, z toho dva chybně). Nasávala pach z velké dálky, věděla jsem, kde to asi je, ale ona neoznačila. Tonda mi pak vytkl, že jsem tam měla na konci limitu Aywy vyslat znovu a nahlásit její vrtění ocasem (tak nějak to udělali ti, kteří nalezli za "chybně").

Celkem mi dali 209 bodů.

Ale jsem MOC spokojená. Vždyť to byl můj první republikový závod.

A navíc v těch vedrech!

Vzduch nad 30 stupňů. Auta parkovala na slunci ve škarpě. Cvičák nemá kotce... Paní rozhodčí se sice hodně snažily to co nejvíce směrovat na noc a ráno, ale vše se pochopitelně nedalo...

Velké poděkování Tondovi, který mne na závod dovezl a staral se o to, abych nemusela řešit auto, jídlo, stavěnéí stanu, cestu k plochám atd.

A samozřejmě výcvikářce Ireně a všem, kteří nám s výcvikem pomáhali (figurovali apod.). 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama