Duben 2010

cvičení na přelomu března a dubna

18. dubna 2010 v 13:17 | kajan |  Tréninkový deníček - výběr

Kostelec nad Černými lesy

Během tréninku se Středočeskou brigádou jsem pro Aywy připravila první zkušenost s více figuranty. V budově - sutiny jich měla schovaných 5. Z toho jedna výška a jeden zcela uzavřený úkryt. Nepracovala úplně soustředěně, což bylo způsobené hlavně tím, že jsem se necítila dobře a také tím, že za námi chodil hlasitý hlouček diváků - nováčků. Po dvou figurantech si myslela, že už má vystaráno a chtěla si hrát. A pak, že psi neumí počítat! Docela vyjeveně koukala, že jsem jí od Esterky odvolala zase do plochy k hledání. Ale hledala a našla všech pět. Má o čem přemýšlet.
Druhý trénink byl plocha - připravila ji velmi pěkně Maruška - figura ty umístila zezadu na zadní kraj terénu a dovedla je tam oklikou po cestě, takže Aywy měla hledat v cela nezašlapané ploše. Také se jí do ní moc nechtělo vstupovat. Ale povedlo se ji protlačit a - našla postupně oba figuranty.
Docela se povedlo - ujasnila si, že může být i více hledaných osob a zopakovala si práci v nezašlapaném terénu.

Agility a hry

Sešli (vlastně nesešli) jsme se na Malé skále - jen s Ester a Miou a Danem a Korem. Postavili jsme si několik sekvencí a skákali. Navíc jsme se seznámili s Míšou - trenérkou z Brandýsa Podolanky.

Čtvrtky?

Poprvé jsme se sešli ve čtvrtek dopoledne se smečkou Simči. Kor a Simčini psi - nástřely, nástřely výšek a Aywy malé hledání. Za necelé dvě hodiny jsme měli odcvičeno a dobrý pocit. Další čtvrtek jsem ale nemohla já a další zase Simča. Bude z toho něco?

První jarní víkend

První jarní víkend a super cvičení. Žel ještě na sněhu.
V pátek večer nástřely po tmě. Bohužel jsem při nich udělala z lenosti tréninkovou chybu - místo abych se sněhem brodila k úvazišti s Aywy a zase zpět jako figurant, jsem dala vodítko s Aywy Lukášovi. Ten ji však neuvázal, vyvlékla se mu a pak ji chvilku "lovili". To se Aywy nelíbilo až tak, že kňučela. Naštěstí to Irena stopla a nechala ji utéct za mnou. (Já byla chovaná a divila jsem se, že pes Nero na mne neštěká, ani nehrabe, jen funí. Až po chvilce mi došlo, že je to Aywy.
Celé dva dny jsme odbourávali - nechtělo se jí značit Lukáše, několikrát ho skoro zazdila. Ale snad se to povedlo napravit.
V sobotu plochy, večer kadaver. V neděli plochy. Příjemné posezení u ohniště (navzdory sněhu).